Новини » Політика 28 червня, 2018, 15:22
Жодна Конституція не працюватиме, поки Президент не буде її гарантом, – експерт
ZIK
ZIK

Безперечно, українську Конституцію потрібно модернізувати. Вона, можливо, в дечому є застарілою та архаїчною. Але для того, щоб вона почала працювати, найперше потрібно змінювати систему влади.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України (VII скликання) Ігор Мірошниченко.

«Ми всі добре знаємо, що головним гарантом Конституції є Президент, незалежно від його прізвища. Але і сьогодні, і раніше глава держави був гарантом не Конституції, а олігархічної системи. Більше того, нинішній Президент і сам є олігархом», – заявив політик.

За його словами, олігархічна система зовсім не передбачає закону і верховенства права.

«Саме тому в нас Конституції ніколи не будуть дотримуватися доти, доки президент України не буде її гарантом. Бо до сьогоднішнього дня глава держави є гарантом олігархічної системи», – наголосив Ігор Мірошниченко.

Тому, певен він, докорінна зміна системи влади, а не Конституції – головний рецепт змін в державі.

«Будь-яка Конституція не буде працювати в умовах олігархічної системи, гарантом якої є глава держави. На жаль, у кожного президента сьогодні є спокуса змінювати Конституцію під себе. Петро Порошенко і його попередники ніколи не відчували себе людьми, які хочуть увійти в історію України. Вони в неї радше вляпуються», – заявив нардеп.

Він переконаний, що головна проблема, яку ми повинні сьогодні вирішити – зміна системи влади, відхід від олігархії та позбавлення її впливу на парламент.

«Безперечно, Конституцію треба модернізувати. Потрібно дуже швидко і активно реагувати на виклики сучасного суспільства. Конституція, можливо, в дечому вже є застарілою та архаїчною, але в цілому, аби вона почала працювати, треба змінювати систему влади», – підсумував політик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 21:17 :20