четвер, 28 червня, 2018, 13:43 Політика
Жебрівський не відповідає критеріям аудитора НАБУ, – юрист
ZIK
ZIK

Саме за каденції Павла Жебрівського на посаді голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, були відкриті логістичні центри на лінії розмежування. Завдяки ним підприємці з Донецької та Луганської областей змогли займатися підприємництвом. Але, коли прокуратура перевірила їх діяльність, виявлялося, що величезна кількість товарів проходила через кордон контрабандою. Жебрівський, який мав би це зупинити, чомусь цього не зробив.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив юрист «Transparency Internationa» Максим Костецький.

«Справа у тому, що в Україні немає чіткого визначення, що таке бездоганна ділова репутація. Але, безумовно, є трактування того, як її можна сприймати. Чи до особи були претензії стосовно здійснення її професійної діяльності на попередніх робочих місцях? Чи були здійснені якісь досудові розслідування за фактами, наприклад, зловживань? А також, чи особа була пов’язана, наприклад, з нелегальною торгівлею або контрабандою з окремими районами Донецької та Луганської областей?», – сказав Костецький.

Він розповів, що коли Павло Жебрівський був головою Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, постало чимало питань щодо контрабанди товарів у цьому регіоні.

«Якраз за його каденції були відкриті логістичні центри на лінії розмежування, де могли виїжджати підприємці з Донецької та Луганської областей і займатися підприємництвом. Згодом, коли прокуратура перевірила цю діяльність, виявлялося, що величезна кількість товарів, фактично, контрабандою проходила через кордон», – зазначив юрист.

Тому, за його словами, виникає логічне питання: якщо контроль регіону здійснюється головою обласної державної адміністрації за логістичними центрами, чому не була зупинена контрабанда? І питання є не лише до цього моменту.

«Жебрівський сам себе називає людиною Президента і такі заяви можна знайти неодноразово у його інтерв’ю. Тому дуже важко говорити про незалежність його кандидатури. У нас як громадської організації, є конкретні претензії щодо того, що він не відповідає тим критеріям, які зазначені в законі і ми збираємось це довести в суді. Саме тому подали позов проти особи, а це Президент України Петро Порошенко, який призначав аудитором НАБУ Жебрівського. Також просимо в окружному адміністративному суді міста Києва скасувати відповідний указ. Після цього залишиться прерогатива Президента знову ж таки обрати особу з числа тих кандидатів, які відповідають даним критеріям», – наголосив Костецький.

На його думку, до таких суспільно-резонансних справ, як призначення Жебрівського, повинна бути прикута пильна увага і журналістів, і суспільства. Тоді і судді будуть максимально неупередженими і незалежними.

«Звичайно, що українська судова система могла б бути кращою. Саме тому велася мова  про створення Антикорупційного суду і для цього власне почалася судова реформа у 2016 році. Проте, ми  вважаємо, що у таких суспільно-резонансних справах, до яких прикута увага і журналістів, і суспільства, судді повинні бути максимально неупередженими і незалежними», – додав він.

Нагадаємо, українське представництво глобальної антикорупційної мережі Transparency International, «Центр протидії корупції» та громадська організація «Автомайдан» у середу, 27 червня, подали позов до Верховного Суду, в якому просять скасувати указ президента про призначення Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 02:49 :29