Новини » Суспільство 28 червня, 2018, 11:09
Земля – це свята річ, тому мусиш її обороняти від загарбників, – Роман Собко
ZIK
ZIK

Лікарі Роман та Андрій Сопко були одними з перших, хто у 2014 році поїхав на схід рятувати життя. За рік вони провели понад чотири сотні операцій.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» на телеканалі ZIK.

«Хлопці були в першій команді, яка того працювала на передовій. Для мене родина Собко є унікальною. Це дуже жертовні люди, у них ніколи на першому місці не стояли меркантильні цілі», – наголошує директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

Як тільки почалася війна, Роман та Андрій звернулися у військкомат.

«Коли ти здоровий мужчина, то такі питання навіть обговоренню не підлягають», – каже онкохірург Андрій Собко.

«Твоя земля – це свята річ. Коли хтось забирає її частинку, то мусиш обороняти. Тому з початком розвитку бойових дій на Донбасі ми з братом подзвонили у військкомат», – додає анестезіолог Роман Собко.

Андрія та Романа відправили в Селідівську лікарню Донецької області. Туди з передової привозили найважчих.

«Був боєць добровольчого батальйону ОУН, на позивний «Лимон». Він отримав поранення не сумісні з життям. Не зважаючи на це, ми приблизно десять годин надавали йому допомогу – операція тривала цілу ніч. В результаті, ми зрозуміли, що все безперспективно. У ті часи я побачив дуже багато понівечень. Чесно кажучи, не був готовий до цього морально», – ділиться  Андрій Собко.

«Ми з братом розуміли, чому приїхали на схід. Для нас було за честь лікувати поранених, тому виконували роботу якнайкраще» – додає Роман Собко.

Чоловіки робили все для того, щоб повернути солдатів до життя. Андрій на сході України провів понад чотири сотні операцій. Роман навіть переливав свою кров пораненим бійцям, бо інших донорів не було.

«Пацієнт з тиском 60 на 0. Він помирає на твоїх очах. Ти не маєш часу чекати, а тому переливаєш першу мінус. Це такий адреналін. Через це було відчуття, що стає погано», – розповідає Роман Собко.

І хоча врятувати вдавалося не всіх, брати-лікарі трималися. Але коли привезли закривавлену жінку без ніг, вперше за багато років перед операційним столом розгубилися. Це була Ірина Іванюш, яку усі знали за позивним «Лютик».

«Побачити її у такому стані – емоційний стрес. Вона була при свідомості, мала поранені ноги, травму ока. Ми наклали по два турнікети на обидві кінцівки. Готували до того, щоб зробити ампутацію ніг», – пригадує Андрій Собко.

«Ми зібрали всі свої сили знання, щоб максимально допомогти цій людині. І таки врятували її», – каже Роман Собко.

Протягом року брати-лікарі рятували життя на сході України. Потім вони повернулися додому боротися за своїх пацієнтів уже на мирній території.

За свою мужність чоловіки стали героями проекту «Добрий ZIK» і отримали подарунок – стрибок з парашутом.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 13:31 :26