Новини » Політика

Турчинов: Курс України до ЄС та НАТО має бути закріплений в Конституції

Чинна Конституція України ухвалена понад 20 років тому. Але тільки зараз ми повною мірою починаємо відчувати та розуміти ціну і значення її першої статті: «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава». Суверенність і незалежність не даються ніколи безкоштовно, їх доводиться виборювати, платити за них найвищу ціну – життя найкращих синів і доньок України.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у своєму вітанні з нагоди Дня Конституції України.

У вітанні йдеться:

«Конституційному процесу України понад 300 років – Конституція Пилипа Орлика закріпила демократичні традиції козацтва, багато у чому випередивши свій час.

Чинна Конституція ухвалена понад 20 років тому. Але тільки зараз ми повною мірою починаємо відчувати та розуміти ціну і значення її першої статті: «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава». Суверенність і незалежність не даються ніколи безкоштовно, їх доводиться виборювати, платити за них найвищу ціну – життя найкращих синів і доньок України.

Розуміючи цінність того, що ми маємо, і небезпеки, з якими стикається наша держава, ми повинні об’єднуватися заради відбудови нашої країни. Гасло Майдану зараз як ніколи актуально – «Поки ми єдині, ми – непереможні!».

Вважаю, що закріплення в Конституції стратегічної мети – членства у Європейському Союзі і Північноатлантичному Альянсі, ще більше консолідуватиме Україну.

Конституція – це Основний закон держави, наріжний її камінь, на якому можна будувати таку Україну, якої варта наша нація – вільну, незалежну, справедливу та європейську державу рівних можливостей та вільних людей!».

 

Loading...