Новини » Політика 28 червня, 2018, 2:25
Роман Насіров: Заборонимо офшори – відріжемо інвестиції в нашу країну
ZIK
ZIK

Найбільшим офшором на території України є спрощена система оподаткування, яка себе вже вижила, але через популістичну політизованість усі бояться її змінити.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив колишній голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Гість програми, коментуючи запитання щодо ухилення від оподаткування, розповів, у чому полягає різниця між Україною та західними країнами стосовно цього питання. З його слів, у європейських країнах кожного року виходить публічний звіт, в якому описані втрати держави від ухилення від сплати податків. Натомість в Україні є «дірки» у законодавстві, чим послуговуються недобросовісні платники податків. Для того, щоб довести порушення, як зазначив Роман Насіров, доводиться довго судитися.

Екс-очільник ДФС також нагадав, що в Україні робота із офшорами не заборонена.

«Усі інвестиції в Україну завжди заходили – Кіпр, Нідерланди, Великобританія, низка інших країн, у тому числі, Панама і Віргінські острови. Це не заборонений вид діяльності», – зазначив Роман Насіров та додав, що не можна назвати злочином те, що у межах закону структурують бізнес так, щоб податків платити трохи менше.

Роман Насіров зауважив, що сьогодні податкове законодавство в Україні не дає простої можливості вивести кошти.

«Якщо офшор є власником українського бізнесу, і ти хочеш вивести туди дивіденди, це можливо з виплатою всіх податків на території України. А якщо взяти і обрізати можливість володіти або давати кредити українському бізнесу, це означає, що ми відріжемо до кінця будь-які інвестиції у нашу країну», – заявив Роман Насіров.

Гість програми додав, що у США є штат Делавер, який, фактично, є офшором всередині країни.

«У нашому випадку найбільшим офшором на території України є спрощена система оподаткування, яка себе вже вижила, але через популістичну політизованість усі бояться її торкнутися і змінити», – заявив Роман Насіров.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 01:10 :42