Новини » Політика 28 червня, 2018, 15:26
Парламент восьмого скликання є найбільш брутальним, – Мірошниченко
ZIK
ZIK

Народні депутати часто нехтують положеннями Конституції. Зокрема, вони кнопкодавлять і порушують регламент засідань.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив народний депутат України VII скликання Ігор Мірошниченко.

«Конституція є одним із символів незалежності. Безперечно, вона є важливою. Але, на жаль, багато громадян не вважають нинішній день святом. Можливо, бо хоч Основний закон і існує, але для багатьох чиновників є неписаним законом», – припускає експерт.

Він зазначає: доти, доки Конституцію не почнуть шанувати можновладці, то й для пересічного українця день не буде святом.

«Для мене всі статті є важливими, а найважливішими є ті, які встановлюють основи державності. З поміж усіх хочу виділити статтю про мову. Адже, незважаючи на спроби нівелювати, українська – це єдина державна. І так буде. Мова – це один з основних стовпів державності. Не лише де-юре, а й де-факто», – наголошує колишній нардеп.

В Україні парламентсько-президентська республіка, але Петро Порошенко «підім’яв» під себе всю владу, переконаний експерт.

«Він чітко демонструє, що тут головним є президент. Без нього в парламенті жоден закон, який стосується політичної чи економічної теми, не ухвалюють. Тому де-факто ми маємо президентську республіку. Ту, про яку мріяли Кучма і олігархи. На жаль, депутати, які потрапляють до парламенту, дуже часто добровільно або через інші міркування відмовляються від повноважень, делегованих Конституцією», – переконаний експерт.

Головна проблема Конституції, на думку Мірошниченка, не в тому, що статті архаїчні, а у тому, що їх просто ігнорують.

«Частина депутатів активно порушують правила. Безліч з них кнопкодавлять. Дехто вміє одночасно і по п’ять кнопок натискати! Всі закони у парламенті восьмого скликання мають піддаватися сумніву і оскарженню. Вони ухвалюються у неконституційний метод! Тобто із порушенням регламенту. На мій погляд, парламент восьмого скликання є найбільш брутальним, бо нахабно топчеться по законах», – додає народний депутат України VII скликання Ігор Мірошниченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 19:13 :33