Новини » Політика 28 червня, 2018, 23:01
Ляшко пропонує ліквідувати посаду прем’єра і скоротити кількість депутатів

Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко пропонує ліквідувати посаду Прем’єр-міністра та скоротити кількість депутатів і міністерств. Політик пропонує внести відповідні зміни до Конституції, які могли би відновити мир та порядок у державі.

Про це йдеться у зверненні до українців, яке політик оприлюднив до Дня Конституції, інформує gazeta.ua.

Олег Ляшко вважає, що ліквідація посади Прем’єр-міністра, зменшення кількості міністрів та депутатів, а також отримання сильних контрольних функцій та повноважень ВРУ, відновлення порядку, встановлення керованості системи влади дозволить відродити Україну і зробити її сильною, захистити кожного українця. Водночас Президент має бути главою Держави і виконавчої влади, формувати уряд і нести повну відповідальність за стан справ в країні, пропонує політик.

Експерти кажуть, що ідея посилення владних вертикалей і чіткий розподіл прав та обов’язків очільників держави – не нова, проте є невигідною для тих, хто наразі є при владі. Поставити себе у рамки прописаних обов’язків означає, що треба відповідати за свої дії, без можливості «вислизнути» із невигідної ситуації, пояснюють експерти.

«Пропозиція Ляшка скоротити парламент та посаду прем’єра відповідає останнім глобальним тенденціям та викликам. Світові лідери вже не перший рік «чистять та скорочують» свої владні гілки, прибирають роздуті штати законотворців, причому як на державних, так і на місцевих рівнях. І системи, де при владі є обмежена кількість людей, зрозуміло хто і за що несе відповідальність, прекрасно функціонують. Так, це «ускладнює» життя керманичам, але за таких умов до влади можуть приходити тільки ті, хто насправді може відповідати за свої слова та дії, а не думати, як нажитися і щоб за це нічого не було. Дуалізм у владі – добре насамперед для влади, доля та економічне процвітання народу тут не на першому місці», – заявив політолог Цибулько.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 01:51 :35