Новини » Політика 28 червня, 2018, 13:54
Конституцію треба не змінювати, а правильно використовувати, – Сірий
ZIK
ZIK

Зміни у Конституції завжди виникали на зламі конфліктів, часто супроводжувалися кровопролиттям. Україні ж слід правильно реалізовувати те, що закладено в Основному законі держави. Зокрема, на перше місце слід ставити права людини.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив старший науковий співробітник Інституту держави і права Микола Сірий.

«Чи сьогодні Конституція має право на життя? Безперечно так. Для того, аби вона вважалася сучасною і потенційно здатною підтримувати розвиток в країні – потрібно не багато», – каже експерт.

Він наголошує на положеннях, які мають бути закріплені в Основному законі держави.

«На високому рівні мусять бути закріпленими права людини. Також треба вирішити питання щодо розподілу влади в країні. Вона має належати не одній людині чи органу. А третя, не менш важлива річ, це верховенство права», – зазначає старший науковий співробітник Інституту держави і права.

Експерт підкреслює: верховенство права вимагає результативності.

«Тобто закон має бути не тільки ухваленим, а ще й правильно реалізованим, втіленим у життя. Це і судові рішення, належне функціонування всієї юридичної системи тощо», – наголошує Микола Сірий.

Він звертає увагу на те, що Конституцію треба розвивати.

«Сучасна практика європейських країн має цікавий досвід. Вони збирають інформацію від громадян щодо побажань положень в Конституції. І роблять це через інтернет», – розповідає старший науковий співробітник Інституту держави і права.

Він також додає: якісні конституційні зміни проходять на крові.

«У чистому кабінеті такого не буває. Зміни у Конституції – це завжди зіткнення», – коментує старший науковий співробітник.

Нам не треба шукати конфліктів, а правильно використовувати те, що вже закладено, підкреслює експерт.

«Наприклад, Конституція каже: якщо в парламенті одна сила немає повної переваги, тобто 226 голосів, то уряд формується на коаліційній основі. Що ми маємо? Довіру, декілька фракцій приходять у парламент. Вони починають писати коаліційну угоду. І роблять це не у формі, яка відповідала б упорядкуванню уряду, а будують документ для життя парламенту на п’ять років вперед. Це прямо суперечить Конституції», – обурюється експерт.

Завданням Конституції є ухвалення законів у відповідності до сьогоднішніх вимог, наголошує Микола Сірий.

«Парламент, як повноцінний організм, має функціонувати на користь держави. І робити це не по документу, а виходячи з реалій. В Конституції передбачена законодавча ініціатива президента, Кабміну, народних депутатів. На жаль, діють тільки перші дві», – упевнений старший науковий співробітник Інституту держави і права Микола Сірий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 16:11 :01