Новини » Політика

Гройсман пропонує внести зміни до Конституції, розширивши повноваження Прем’єра

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав внести зміни до Конституції, розширивши повноваження прем’єра і усунувши «дуалізм влади».

«Роль прем’єр-міністра в органах виконавчої влади має бути однозначно посилена», – сказав він в інтерв’ю інтернет-виданню «Обозреватель».

Гройсман вважає, що прем’єр повинен отримати більш широкі повноваження щодо формування уряду, розпорядчих документів. «Можна взяти німецьку модель чи канадську. Подивіться, як це працює в розвинених демократіях», – додав він.

Прем’єр нагадав про те, що не може відсторонити від обов’язків міністрів свого уряду, а також не має права видавати розпорядження, укази. «Їх приймає тільки колегіальний орган. Це розмита відповідальність, розмиті повноваження. Видати указ прем’єр-міністр також не може – є тільки рішення уряду, постанови уряду, доручення уряду. Прем’єр може дати доручення, зібрати Кабінет міністрів, внести подання уряду з певних питань», – розповів Гройсман.

«У цілому, вважаю, треба вдосконалювати Конституцію. У тому числі і в розділі місцевого самоврядування. Також треба ліквідувати дуалізм влади. І нехай там ніхто не думає, що я «наїжджаю» на президента. Просто я відверто виступаю за більш ефективну модель управління», – повідомив прем’єр.

Говорячи про терміни зміни до Конституції, Гройсман заявив, що це необхідно зробити до парламентських виборів 2019 року. «Я б хотів, щоб до наступних виборів ми мали більш досконалу Конституцію», – сказав він.

 Loading...