Володимир Яворівський: Створення в Україні єдиної помісної церкви – не в руках Президента

ZIK

Створення єдиної помісної церкви – не в руках Президента і не в руках його Адміністрації. Навіть не Варфоломій це буде вирішувати. Увесь Вселенський патріархат буде радитися, думати і приймати відповідальне рішення.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України попередніх скликань Володимир Яворівський.

Нагадаємо, під час участі у молитві за мир в Україні разом з українською громадою Іспанії, яка відбулася у Кафедральному соборі Альмудена в Мадриді, Президент України Петро Порошенко заявив, що він сподівається на позитивне рішення синоду Вселенського патріархату про надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві до 1030 річниці Хрещення Русі.

Колишній народний депутат Володимир Яворівський заявив, що він не дуже вірить у слова Президента.

«Адже не він це вирішує. Це питання не у його руках і не у руках його Адміністрації. Навіть, коли це говорить Вселенський Патріарх Варфоломій, то я би теж йому не дуже вірив. Адже будь-яке рішення він приймає не одноосібно, а колегіально. Увесь Вселенський патріархат буде радитися, думати і приймати відповідальне рішення», – зауважив Яворівський.

Політик додав, що питання про автокефалію Української православної церкви вперше підняв Ющенко. Однак, зауважив Яворівський, ставлення людей до УПЦ МП тоді було зовсім інше.

«Сьогодні ситуація майже радикально змінилася. Росія себе надзвичайно скомпрометувала війною проти України, війною у Сирії і своїми внутрішніми проблемами. Тому сьогодні ставлення до Росії, а у тому числі до Московського патріархату, зовсім інше.

Раніше просто боялися втручатися у ці питання. Сьогодні ж ситуація набагато інша. Але за такими питаннями має стояти держава Не сам по собі Порошенко, як би ми до нього ставилися. Він займає державницьку позицію. Через те сьогодні є шанс, що ми наближаємося до автокефалії Української православної церкви. А який буде результат, побачимо згодом», – наголосив Володимир Яворівський.

Loading...