середа, 27 червня, 2018, 11:27 Економіка
В Укрзалізниці скасували скандальний тендер через розслідування НАБУ та розголос у ЗМІ
Фото: Укрзалізниця
Фото: Укрзалізниця

Нещодавно філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» провела тендер щодо закупівлі стрілочних переводів і запчастин до них на загальну суму 625 млн грн. Переможцем визнано ТОВ «Кренделз», який є не виробником, а дилером ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» і, відповідно, вартість завищено на 40%. Минулого року НАБУ відкрило провадження щодо подібної оборудки, але на залізниці на це не зважали. Справа набула розголосу в ЗМІ, що призвело до скасування тендеру.

Про це на своїй Фейсбук сторінці повідомив в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

«Минулого року НАБУ відкрило кримінальну справу за результатами закупівлі стрілочних переводів та запчастин до них у «Крендлз» та «Дніпрозалізничпостачання», загальною сумою 1,3 млрд грн. Слідство підозрює, що вартість продукції була завищена на 40% в результаті проведення фіктивних тендерів з підставними компаніями.

НАБУ звинуватило посадовців залізниці в тому, що вони достеменно знали той факт, що єдиним акредитованим виробником стрілочних переводів для Укрзалізниці є ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод», проте не провели переговорну процедури закупівлі у єдиного виробника, як того вимагає законодавство. Натомість на тендер були виставлені два посередника, з продукцією того ж ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод», але вже з націнкою в 35-40%. У результаті, за даними слідства, переплата склала біля півмільярда гривень», – йшлося у матеріалі на ІА ZIK.

І от на розголос в ЗМІ та аналогічну справу НАБУ у 2017 році врешті відреагували в Укрзалізниці. Її керівник Євген Кравцов повідомив, що тендер скасовано:

«Відходимо від практики закупівель через «три руки». Доручив філії «Центр забезпечення виробництва» зупинити процедуру закупівлі стрілочних переводів і запасних частин, що набула суспільного резонансу.

Дніпропетровський стрілочний завод, який є виробником цієї продукції, особисто не вийшов на цей тендер, натомість у ньому беруть участь дилери заводу.

Маємо припинити негативну практику оплати мільйонних сум компанія-посередникам. Усі товари маємо закуповувати виключно у виробників. Тому доручив профільним керівникам департаментів вивчити питання застосування в окремих тендерах ПАТ «Укрзалізниця» саме переговорної процедури. Тож, виходимо на прямий контакт з виробником.

Остаточне рішення буде прийняте найближчими днями».

Слід відзначити, за подібними схемами працюють й інші «залізничні олігархи» брати Богдан та Ярослав Дубневичі. Не дивлячись на те, що до них також мають претензії у НАБУ, цього року їм навіть вдалося скасувати тендер, де програли дилери «Корпорації КРТ», та освоїти 2,4 млн грн. Слідуючи дилерським 40%, і у цьому тендері держава втратила 0,96 млн грн.

Та все ж НАБУ вже має досвід доведення до остаточного рішення суду справи про оборудки фірм Дубневичів, які у одному з проваджень мають повернути державі 26 млн грн.

Тепер черга й за керівництвом «Укрзалізниці».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 10:42 :26