середа, 27 червня, 2018, 14:15 Регіони
У Чернівцях вимагають розслідувати напад контрабандистів на прикордонників

Представники громадських організацій підписали звернення до генпрокурора Юрія Луценка та головного військового прокурора Анатолія Матіоса з вимогою розслідувати останні інциденти на кордоні в межах Чернівецької області між прикордонниками та місцевими мешканцями.

Про це повідомив власкор ІА ZIK.

У звернення йдеться, зокрема, про прохання розслідувати ситуацію, яка сталась 19 червня у Красноїльську між групою прикордонників та місцевими мешканцями, які заблокували рух правоохоронцям.

«З огляду на те, що на Сході ведуться активні бойові дії, ми ні в якому випадку не маємо права допустити ескалації конфлікту на Заході нашої держави. Зовнішній ворог використовує у своєму арсеналі та намагається нав’язати нам конфлікт на етнічному підґрунті, що мало місце на Закарпатті та в інших регіонах, де компактно проживають громадяни України різних національностей. Протиправні та конфліктні ситуації на державному кордоні протягом року в межах Чернівецької області виникали неодноразово.

Ми зробили аналіз, де одні й ті самі особи, які були 19 червня, провокували прикордонні наряди, здійснювали провокативні дії протягом останніх 3-4 років. Саме з провокативних дій начебто цивільних осіб стосовно українських військових починалась війна на Сході України. З огляду на те, що сталося, підтримуємо дії прикордонників, що діяли згідно інструкції із застосування зброї та не допустили порушення кордону, а можливо, й усунули наміри заволодіння зброєю прикордонного наряду.

У свою чергу, нас обурює факт кримінальної безвідповідальності за незаконне переміщення через державний кордон підакцизних товарів, що дає розширені можливості для маніпуляцій зацікавлених в дестабілізації ситуації в Україні іноземним спецслужбам», – ідеться у тексті звернення.

Звернення підписали представники десяти громадських організацій, зокрема, ГО «Ніхто крім нас», громадське формування «Козацька обласна варта», ГО «Золоті леви Чорної сотні», ГО «Нове суспільство», «Правий сектор Буковини», УНА-УНСО, ГО «Центр протидії корупції» та інші.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 12:05 :12