Новини » Спорт 27 червня, 2018, 19:05
Тепер уже екс-чемпіон світу з футболу збірна Німеччини не пробилася у плей-оф Мундіалю-2018
Південна Корея відправила з Мундіалю-2018 додому Німеччину / ua-football.com

Національна збірна Німеччини з футболу несподівано програла команді Південної Кореї в матчі третього туру попереднього етапу в групі «F» на чемпіонаті світу-2018 і тим самим припинила свої виступи на турнірі, посівши останнє місце в квартеті.

Уже зі стартових хвилин матчу німці почали брати під контроль м’яч. Відразу ввімкнулися в гру і флангові оборонці Бундестіму – Гектор і Кімміх (рідше) постійно підключались до атак і намагалися прострілити до карного майданчика. У перші 15 хвилин характерною ознакою поєдинку стала наявність 5-6 корейців у власній зоні біля воріт. Гра ж Німеччини нагадувала ефект пружини: спокійне комбінування в центрі поля, доки Озіл або Кроос не навантажать фланги, розрізавши оборону суперника, пише football24.ua.

Не забивши швидкий гол, німці трохи збавили обертів. Посприяла цьому й Південна Корея. Азіати погодилися на темп гри, запропонований німцями, й почали відповідати своїми напівмоментами. На 19-й хвилині Юнг Ву-Йонг сильно пробив зі штрафного, до чого Нойєр виявився неготовим. Мануель не зумів відразу зафіксувати м’яч і лише в останню мить вибив його з ноги Сона, який вже збирався відкрити рахунок у матчі.

Проте, друга половина тайму знову виявилась за підопічними Йоахіма Льова. Вони почали більше уваги приділяти завершенню атак. Зокрема, вирішили кожен свій випад завершувати ударом по воротах. Так, на 33-й хвилині Ройс несподівано отримав вільний простір прямісінько по центру воріт, трохи пройшов із м’ячем і класно пробив метрів із 20-ти. Щоправда, оборонець кинувся під м’яч.

Цей приклад виявився показовим. Ще мінімум тричі корейські захисники до кінця тайму таким же чином відвертали загрозу від власних воріт. Найреальніший момент був у Вернера. На 39-й хвилині Тімо класно увірвався до карної зони із правого флангу й бив за діагоналлю у дальній кут, але самовіддана гра оборонця не дала змоги йому відзначитися.

Дещо випав із гри Леон Горецка. Можна було припустити, що вже в перерві головний тренер Німеччини змінить його на іншого перевіреного бійця. Наприклад, Мюллєра. Рахунок 0:0 після першого тайму не зовсім відображав хід поєдинку, але засвідчив німецьку кризу зі створенням реальних нагод і їх реалізацією.

Проте, в перерві замін не сталося. Льов надав ще один шанс стартовій одинадцятці. Віддячити за це взявся саме Горецка. На 48-й хвилині Леон відгукнувся на класну подачу Кімміха з правого флангу й головою переправляв м’яч у ворота, але кіпер корейців Чо Х’юн-Ву витягнув м’яч із кута. Зі стартом другої половини гри німці прогнозовано пішли вперед великими силами. Це спровокувало появу вільних зон біля володінь Нойєра. Часом лише звична для воротаря Баварії гра на позиції ліберо та жертовність Хуммельса дозволяли уникнути Бундестіму неприємностей.

Зрозумівши, що комбінаційною вишуканістю здолати опір корейців може не вдатися, тренерський штаб збірної Німеччини почергово зробив дві заміни: Гомес і Мюллєр змінили Хедіру та Горецку відповідно. За такої гри обом важко далося входження в гру. Гомес зумів вперше вдарити по воротах аж через 10 хвилин після появи на полі, та й те прямісінько по центру воріт.

Зате відхід із поля Хедіри став відчутнішим в обороні німців. Втрачаючи необачно м’яч на половині поля суперника, команда Льова відразу наражалася на контратаки корейців. Проте, скористатися неодноразовими виходами на ворота Нойєра збірна Південної Кореї не змогла. Не допомогла цьому навіть чисельна більшість атакувальних гравців проти захисників.

Цікаві комбінації Німеччини впродовж тривалого часу так і не створили для них реальних нагод забити. Не дивно, що в останню третину поєдинку поступово Бундестім перейшов до іншої зброї дальніх ударів. Кілька разів «стріляв» здалеку Кроос (тричі), били Ройс і Вернер, але м’яч вперто оминав ворота Чо Х’юн-Ву або ж корейський кіпер спокійно забирав його до рук.

Зрештою на 87-й хвилині Кімміху вдалося продертися правим флангом і класно навісити на лінію воротарського майданчика. А вже там Гомес, здавалося, бив напевне, та й цього разу м’яч не влетів у ворота, пройшовши над поперечиною.

Насамкінець добрим і злим генієм для німців став арбітр. Марк Гейгер спочатку додав аж 6 хвилин до матчу, але потім накликав на себе гнів уболівальників Німеччини після того, як зарахував суперечливий гол Кім Йон Гвона. Остаточне рішення рефері прийняти знову допоміг VAR. Німці включно з Нойєром побігли вперед, але замість бодай зрівняти рахунок отримали ще один гол у власні ворота. Сон Хин Мін забив у порожні ворота після довгої передачі через половину поля. Отже, 2:0 і збірна Німеччини безславно покидає Мундіаль.