Новини » Події 27 червня, 2018, 10:09
Сьогодні у Мінську пройдуть чергові переговори щодо встановлення тиші на Донбасі
Фото: twitter.com/BelarusMID
Фото: twitter.com/BelarusMID

Сьогодні у Мінську тристороння контактна група з питань безпеки спробує домовитись і, головне, відпрацювати технологію забезпечення припинення обстрілів, тобто встановлення режиму тиші по всій лінії фронту хоча б на два літніх місяці, коли жнива, канікули, відпустки.

Про це у Фейсбуці повідомив представник України у Мінській підгрупі Тристоронньої контактної групи з питань безпеки Євген Марчук.

Подаємо допис повнотекстово:

«Всім вітання із прохолодного Мінська! Тут всього 13 градусів вище за нуль (як кажуть білоруси). Черговий раунд. Буде спроба домовитись і, головне, відпрацювати технологію забезпечення припинення обстрілів, тобто встановлення режиму тиші по всій лінії фронту. А це 426 кілометрів. Припинити хоча б на два літніх місяці, коли жнива, канікули, відпустки... На останніх переговорах 13 червня ми в нашій Робочій групі з питань безпеки домовились, що підготуємось і попробуємо вийти на узгоджені дії, щоб досягти цієї мети. Тоді ж цю ідею висловив пан Мартін Сайдік – головний координатор від ОБСЄ в Тристоронній контактній групі, звернувши увагу на те, що ми маємо використовувати щонайменші можливості чи приводи, щоб спробувати зупинити обстріли.

Буде дуже непросто. Недовіра сторін зашкалює, підстав для цього вдосталь. Технологія забезпечення реалізації домовленостей серйозно ослаблена. Росія в односторонньому порядку вийшла із СЦКК (Спільного центру контролю і координації) в грудні 2017 року під надуманим приводом. А це означає, що найкращі домовленості без прямої участі в їх реалізації військових РФ і України, які входили до складу СЦКК, практично забезпечити дуже і дуже важко. Патрулі СММ ОБСЄ не комбатанти і вони не можуть ні в що втручатися. Більше того, згідно їх мандату, при найменшій їм загрозі, вони мають негайно залишати небезпечну зону. І вони не можуть порушувати це правило. СММ це Спільна моніторингова місія по Україні. Моніторити – це означає спостерігати, фіксувати, аналізувати і про все інформувати...

Але нічого. Будемо пробувати. У нас є позитивний досвід. В 2016 році нам вдалося домовитися і 6 тижнів утримати режим тиші. За ці 6 тижнів не загинув і не був поранений жоден український солдат. Немало українських життів тоді було врятовано. Але зараз ситуація набагато складніша. Багато нових факторів. Росія поступово виповзає із ізоляції, а ціна на нафту повзе вверх, чемпіонат сівіту по футболу... Європа не тільки брекзітує, а і входить в економічний клінч з США. Але про це трохи пізніше і окремо. Нинішній світ стрімко змінюється в безпековій і економічній сферах. І, на жаль, не на краще».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 16:34 :09