Новини » Світ 27 червня, 2018, 12:49
Сейм Польщі змінив закон, що викликав загострення відносин з Ізраїлем та Україною
Сейм Польщі. Фото: EPA/RADEK PIETRUSZKA
Сейм Польщі. Фото: EPA/RADEK PIETRUSZKA

Уряд Польщі в поправці до «Закону про Інститут національної пам’яті» відмовився від положень, що викликали бурхливу критику США та Ізраїлю. Прийняті сьогодні поправки скасовують ст. 55а, яка вводила кримінальну відповідальність за приписування поляками злочинів гітлерівців.

Про це повідомляє Onet.pl.

Сьогодні вранці прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звернувся з проханням до спікера польського парламенту доповнити порядок денний питанням, що стосується внесення поправок до «Закону про Інститут національної пам’яті».

Прийнятий парламентом у січні новий «Закон про ІНП», зокрема передбачав, що кожен, хто публічно і всупереч фактам, приписує польському народові відповідальність за злочини, вчинені гітлерівцями чи інші злочини проти людяності та воєнні злочини, буде покараний штрафом або позбавленням волі на строк до трьох років. Таке ж покарання передбачено за «грубе применшування ролі осіб, які вчинили ці злочини».

Ці положення викликали критику, зокрема, Ізраїлю та США. 6 лютого президент Анджей Дуда підписав закон, та одночасно передав його на розгляд Конституційного суду. Закон набрав чинності 1 березня.

Зміни не стосуються частини закону, яку критикувала Україна.

Нагадаємо, 26 січня тижня польський Сейм проголосував за законопроект про Інститут національної пам’яті Польщі, в якому передбачено також кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі та заборону «бандерівської» ідеології. Згодом, цей документ без поправок погодив і Сенат Польщі.

Президент України Петро Порошенко заявив, що ухвалений польським Сеймом закон не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею.

В ОБСЄ чекали вето від президента Польщі щодо «бандерівського закону», тоді як Росія привітала «заборону бандерівської ідеології у Польщі».

Верховна Рада України 6 лютого ухвалила постанову у зв'язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща цього закону.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про Інститут національної пам’яті і одночасно передав їх на розгляд Конституційного суду.

 

Переклад з польської Андрія Павлишина, IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 14:07 :36