Новини » Регіони 27 червня, 2018, 15:20
На Прикарпатті побудують музейно-просвітницький імені Станіславa Вінценза

На Прикарпатті побудують музей Станіслава Вінценза. Про це розповів співорганізатор проекту – народний депутат України та голова Комітету з питань культури і духовності – Микола Княжицький.

Йдеться про музейно-просвітницький Центр міжкультурного діалогу імені Станіславa Вінценза, який незабаром планують побудувати у с. Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області. Микола Княжицький зазначив, що будівництво музею стане одним з заходів відродження історичного села Криворівня як інтелектуального центру української еліти, – пише «ПРАВДА».

«На початку 20 століття там збиралися Володимир Гнатюк, Іван Франко, Леся Українка – спілкувалися, відпочивали, обговорювали майбутнє. Це невеличке село, але сьогодні воно знову має стати місцем інтелектуальної еліти і не лише української. У цьому селі жив Станіслав Вінценз – відомий польський письменник, він писав найкращий український епос, який зібрав усі міфи Гуцульщини. Він дуже любив Україну і навіть першим поставив пам’ятник Івану Франку», – розповів голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.

На його думку розвиток туризму в Карпатах – це першочергова мета для українського бізнесу і чудова нагода нарешті звернути увагу на Карпати та відновити справжні перлини нашої історії і культури. Таким є село Криворівня, який свого часу відкрив для України і Станіслав Вінценз.

«Мені здається надзвичайно актуально зробити йому музей, вшанувати йому пам’ять і взагалі перетворити Криворівню на «українські Афіни», як про це говорив відомий український етнограф Володимир Гнатюк. Тому, такий музей з експозицією, присвяченою і Франку, і Грушевському, і Лесі Українці, і Станіславу Вінцензу, і Івану Драчу, і Гнату Хоткевичу, і усім тим, хто туди приїжджав відпочивати і творити – має бути побудований», – додав Микола Княжицький.

Нагадаємо, що у Карпатах стартував перший міжнародний форум Східної та Центральної Європи «VIA CARPATIA», де протягом тижня буде презентована культурно та інтелектуально насичена програма: від карпатської етнографії до нових музичних хітів. Серцем «Via Carpatia» стане проведення міжнародної конференції «Коло Вінценза», під час якої вперше вручатиметься премія Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіону», учасниками стануть представники ЄС, депутати та культурні діячі з Європи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 02:03 :39