live

Генсек Ради Європи прокоментував інформацію про відмову РФ звільнити Сенцова

Цензор.НЕТ

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що йому невідомо про відмову Москви щодо його прохання звільнити незаконно засудженого РФ українського режисера Олега Сенцова, однак він має намір продовжувати роботу зі звільнення українських політв’язнів в Росії.

Про це 26 червня він заявив на літній сесії ПАРЄ в Страсбурзі, передає «Тиждень».

«Я не збираюся здаватися. Тому що мені здається дуже важливим, щоб дві сторони робили зусилля для зниження напруженості, аби припинити будь-яку форму військових дій: чи то на словах, чи за допомогою зброї, або гібридної війни», – наголосив генсек.

За його словами, нинішні зустрічі і контакти за участю омбудсменів Росії і України відбуваються за його ініціативою.

«Мені здається, що настав час передати обом сторонам наступні тези: що необхідно припинити ескалацію напруженості, й одним з методів деескалації було б звільнення ув’язнених і надалі – обмін ув’язненими. У першу чергу, це питання я порушував (в ході візиту в Москву, – ред.) у зв’язку з паном Сенцовим, але також говорив про ситуацію щодо всіх інших ув’язнених з обох сторін. Я продовжуватиму цю роботу», – додав Ягланд.

Довідка IA ZIK.

25 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Володимира Путіна про помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Своєю чергою, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Росія не звільнить незаконно засудженого українського режисера на підставі прохання, яке надіслав генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.

22 червня Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням надати вказівки щодо Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова.

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування.

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полівязня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було навязане йому після незаконної анексії Криму).Loading...
Loading...
Loading...