середа, 27 червня, 2018, 11:44 Політика
Антикорупційні організації подали в суд щодо призначення Жебрівського аудитором НАБУ
Джерело: ti-ukraine.org
Джерело: ti-ukraine.org

Українське представництво глобальної антикорупційної мережі Transparency International, «Центр протидії корупції» та громадська організація «Автомайдан» у середу, 27 червня, подали позов до Верховного Суду, в якому просять скасувати указ президента про призначення Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України.

Про це повідомляє прес-служба ТІ.

«Призначення Павла Жебрівського суперечить закону «Про Національне антикорупційне бюро». Про це йдеться в тексті позову, який 27 червня спрямували до Касаційного адміністративного суду Верховного Суду. У ньому наводиться аргументація того, чому член комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ призначений президентом не відповідає критеріям, визначеним у вимогах до претендента на цю посаду», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, Жебрівський не має значного досвіду роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи в міжнародних організаціях.

«Таким не може вважатися деклароване П. Жебрівським членство в Українській парламентській делегації в Організації з безпеки і співробітництва в Європі. ОБСЄ не має постійних органів досудового розслідування, прокуратури або судів. Не має призначений главою держави член комісії відповідного досвіду і в органах досудового розслідування в Україні. Нетривала робота в прокуратурі не може бути оцінена, як «значний досвід», – наголосили в ТІ.

Відтак, організації просять Верховний Суд визнати протиправним та скасувати указ президента України № 169/2018 «Про визначення особи до складу комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро України» від 19 червня 2018 року.

Як повідомлялося, 19 березня президент Петро Порошенко призначив колишнього голову Донецької військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 04:01 :37