Новини » Економіка 26 червня, 2018, 14:31
Єдина невиконана вимога МВФ – питання щодо цін на газ для населення, – Данилишин
Фото: telegraf.in.ua
Фото: telegraf.in.ua

Україні залишилось виконати тільки одну вимогу МВФ – це питання щодо цін на газ для населення.

Про це заявив в ефірі «5 каналу» голова ради НБУ Богдан Данилишин, передає «Економічна правда».

«Скажу відверто, зараз ми не стоїмо на порозі дефолту і Україна має всі можливості, щоб взяти на себе зобов’язання. Чи є ризик від припинення співпраці з МВФ? Звичайно, зараз також говорять про те, що ми якщо не одержуємо траншу від МВФ, на нас чекають нелегкі часи... Ми не одержуємо кошти від МВФ вже з квітня 2017 року. Як бачимо, ми живемо і справляємося із взятими на себе зобов’язаннями. Зокрема, віддаємо кошти МВФ», – сказав голова Ради НБУ.

Він також розповів про шанси України отримати транш від МВФ та існуючі перепони.

«По-перше, ми чекаємо відповідної місії МВФ, яка буде здійснювати моніторинг виконання наших зобов’язань. Думаю, що вони мають приїхати в Україну до осені», – повідомив Данилишин.

«Фактично серед взятих Україною зобов’язань не виконаним залишилося тільки питання щодо цін на газ для населення. Але зараз наші групи експертів з України і експертів з МВФ працюють інтенсивно над цим. Думаю, що в цьому напрямку все ж таки є деякі недопрацювання з боку Кабміну. Можна було створити і прийняти дорожню карту щодо реалізації (постанови Кабміну – ред.), щоб це не так болісно відбивалося на населенні. Тобто поетапне підвищення і, водночас, формування компенсуючих механізмів, тобто субсидії відповідним категоріям населення», – заявив голова Ради НБУ.

Ціна на газ для населення становить 4942 грн за тисячу кубометрів, а з урахуванням податку на додану вартість і зборів, що включають транспортування, – 6958 грн за тисячу кубометрів.

Підвищення цін на газ вимагає постанова Кабінету міністрів № 187 від 22 березня 2017 року, розроблена Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Відповідно до цього документу, вона розраховується на базі імпортного паритету (середня ціна імпортного газу за певний період – ред.).

Уряд повинен був опублікувати цей показник ще 1 липня 2017 року. Замість цього 26 вересня 2017 року Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін.

Відстрочити оприлюднення ціни вирішили до узгодження механізму її визначення з МВФ та Європейським енергетичним співтовариством. До публікації рішення ціна залишиться на поточному рівні – 4942 тис грн за тисячу кубометрів без ПДВ.

За методикою, яка діє зараз, якщо за підсумками року є відхилення «плюс/мінус» 10%, ціна на наступний опалювальний сезон повинна переглядатися.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 08:59 :54