Новини » Політика 26 червня, 2018, 0:30
Навіть, якщо буде знято депутатську недоторканність, не усіх корупціонерів «пов’яжуть», – Шишкін
ZIK
ZIK

Коли був у складі групи антимафії, яка перевозила плівки Мельниченка, то усі говорили про те, що найперше удар буде нанесено по нас. Тому зняття депутатської недоторканності можливо й буде, але не так швидко, якби хтось хотів.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив суддя Конституційного суду України (2006-2015 рр.) Віктор Шишкін.

«Я взагалі не в захваті від Венеціанської комісії, з якою у нас носяться як з писаною торбою. Адже вона всього на всього носить рекомендаційний характер і не така вона вже ідеальна», – сказав Шишкін.

Він вважає, що нам нав’язали Венеціанську комісію так само, нав’язують зовнішнє управління. Адже ця комісія не є чимось неймовірним. Але з деякими її застереженнями можна погодитися.

«Справа в тому, що коли у 90-х роках ми підписували документи у групі антимафії, яка була створена у другому парламенті. І ми в нашому колі говорили про те, що знаєте найперше удар буде нанесено по нас же. Тому що ми були антикучмісти, які потрапляли в один із найзліших ворогів Кучми, особливо після плівок Мельниченка. Адже всі забули про нашу депутатську недоторканність, коли в аеропорту нас обшукували і вилучали плівки розмов з Мельниченком. Ми правда їх обдурили, бо провезли п’ять плівок, а віддали одну. І це вже питання нашої контррозвідки та їх професіоналізму», – вважає він.

За його словами, обшук тоді став поштовхом до того, що Чемерис вивів на перший майдан людей, які ставили перші намети на знак протесу проти обшуків депутатів.

«Моя недоторканність тоді мабуть заважала забрати тоді плівку. Я веду до того, що коли ми говоримо про те, що знімемо депутатську недоторканність і завтра усіх корупціонерів пов’яжуть, то це далеко не так», – наголосив Шишкін.

Нагадаємо, Конституційний суд визнав конституційним президентський законопроект про скасування недоторканності народних депутатів з відстрочкою до 2020 року.

Президентський законопроект № 7203 про скасування недоторканності пропонує викласти статтю 80 Конституції у такій редакції: «Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп». Президент також пропонує, що ці зміни набрали чинності з 1 січня 2020 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 19:17 :03