Новини » Львів

Наталка Криничанка: Що я маю робити, коли ром випорожнюється в центрі Львова?

Редактор «Львівського радіо» Наталка Криничанка вважає, що у Львові немає механізму, як протидіяти антисоціальній поведінці окремих представників ромської спільноти.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«У мене запитання: як я особисто і моя сім’я маємо поводитись, якщо у двері мого помешкання прийдуть роми? І друге запитання – що я і туристи яким я проводжу екскурсію маємо робити, коли ром на очах у всіх посеред білого дня біля пам’ятника Данилові Галицькому знімає штани і справляє нужду по великому?», – пише пані Криничанка.

За її словами, про пограбування її дитини, яке скоїла група ромів у центрі міста, і згадувати не потрібно.

«Я так розумію – що віддавати треба останнє, навіть туалетний папір. Якщо відмовлю – за грати – стаття – расизм. Щось не так в нашому домі, панове! І з наступаючим святом Дня народження Української Конституції», – зазначає Наталія Криничанка.

Напад на табір ромів на околиці Львова стався пізно ввечері 23 червня: внаслідок нападу одна особа загинула, четверо отримали травми. Львівська поліція вже взяла під охорону табір ромів, на який було скоєно напад.

У нападі на ромський табір підозрюють учасників угруповання «Твереза і зла молодь».

За підозрою у нападі затримали 8 осіб, більшості з них 16-18 років. Їм оголошено підозру в хуліганстві.

На думку культуролога Радка Мокрика, ситуація із погромом табору ромів у Львові є значно глибшою, ніж просто вбивство. Адже українці все частіше орієнтуються на поняття «справедливості», а не «законності».

Блогер ІА ZIK Тарас Шотік розкрив три основних питання, що стосуються нападу на ромів: чому поліція була бездіяльна у ситуації із ромами раніше, чому влада не вирішувала проблему з ромами та чи зможе суспільство натиснути на владу, щоб вирішити неприємне питання.

 

Loading...