вівторок, 26 червня, 2018, 13:12 Регіони
Москаль: Усі антиромські напади й погроми мають бути об’єднані в одне провадження
Зустріч з лідерами ромських громадських організацій Закарпаття
Зустріч з лідерами ромських громадських організацій Закарпаття

Напади на людей ромської народності в Україні набули системного характеру, це спрямовані акції, безпрецедентна кампанія проти одного з етносів країни. Держава повинна жорстко реагувати на прояви ксенофобії, встановити всіх винних і притягнути їх до відповідальності.

Не можна заплющувати очі на те, що в країні грубо порушується ст. 24 Конституції України, яка гласить: не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статi, етнічного та соціального походження…за мовними або іншими ознаками. 

Про це в понеділок  заявив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль на зустрічі з лідерами ромських громадських організацій Закарпаття з приводу нападу на закарпатських ромів у Львові, в результаті якого вбито людину.

«Сьогодні ми спостерігаємо тенденцію до збільшення випадків проявів ксенофобії стосовно ромської меншини в Україні, – підкреслив Г. Москаль. – Протягом останнього часу напади на ромів відбулися в Києві, Львові, Тернополі та Одесі. І це далеко не все, бо більшість фактів просто не фіксується правоохоронними органами. Закликаємо головне слідче управління Національної поліції об’єднати всі справи в одне провадження, встановити винних і притягнути їх до кримінальної відповідальності.

Антиромські напади й погроми припиняться тільки тоді, коли на них буде адекватна реакція правоохоронної системи. В іншому випадку ці ганебні явища продовжаться і наглухо зачинять перед Україною двері в цивілізовану Європу», – йдеться на офіційному сайті голови Закарпатської ОДА.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 06:29 :57