вівторок, 26 червня, 2018, 15:10 Суспільство
Факти насильства із застосуванням зброї в Україні почастішали, – дослідження МінТОТ
Фото: wordpress.com/Ілюстративне фото
Фото: wordpress.com/Ілюстративне фото

У нашій країні щомісяця стається близько 300 випадків різного ступеня насильства, які свідчать про радикалізацію настроїв та неконтрольоване використання зброї для вирішення суперечок.

Про це йдеться в дослідженні, яке здійснили у Міністерстві тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Зазначається, що МінТОТ фіксує випадки застосування будь-якої зброї, як окремими особами, так і радикально налаштованими угрупуваннями під час здійснення насильницьких акцій.

Також відомо, що протягом 2010-2016 років в Україну завезено з Туреччини 404 тисячі сигнальних пістолетів, які легко переробляються в травматичну зброю.

«Такий пістолет був використаний під час одного з нападів на табір ромів, а таких нападів лише за два останні місяці в різних регіонах було здійснено п’ять. Загалом в Україні офіційно зареєстровано більше 900 тис. одиниць зброї. Водночас, за оцінками міжнародних експертів, кількість зареєстрованої та нелегальної зброї сягає понад 4,4 млн одиниць», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рівень радикалізації суспільства накладається на вільний доступ до зброї, а це вже небезпека для існування держави.

«Такі випадки не можна зводити виключно до поліцейської функції – покарання за такі дії лише частина вирішення проблеми. Вже чотири роки ми живемо в суспільстві, у якому насильство стає нормою, і особливо це впливає на тих, кому у 2014 році було по 12-13 років», – йдеться у повідомленні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 19:59 :52