Новини » Економіка 26 червня, 2018, 16:45
Дилер Корпорації КРТ Дубневичів домігся скасування тендеру Укрзалізниці з економією 45%
krt.co.ua
krt.co.ua

ТОВ «ВМ Трейдінг», дилер ТОВ «Корпорація КРТ», фірма, яку пов’язують з братами Дубневичами, виграло розгляд скарги до АМКУ з вимогою скасувати рішення про визначення його конкурента переможцем торгів на постачання рейкових скріплень.

Про це повідомляє «Залізниця без корупції».

Тендер, очікуваною вартістю 2,4 мільйона гривень, на постачання рейкових скріплень КПП Р65 ледь не завершився сенсаційною економією.

В процесі аукціону учасник ТОВ «АТ Механіка» знизив свою цінову пропозицію до 1,26 мільйона гривень. Тобто майже вполовину.

Як відомо «АТ Механіка» виступає єдиним конкурентом групи «Корпорація КРТ», яку відносять до бізнесу народних депутатів Дубневичів. Наразі зареєстровані дві фірми: ТОВ «Корпорація КРТ» та ТОВ «НВП «Корпорація КРТ». Офіційними власниками першої фірми є безпосередньо депутати брати Дубневичі, а друга записана на їх дружин. Їх продукцію залізниці продають різні фірми-посередники, які називають підконтрольними сімейному бізнесу депутатів.

Впродовж років пропозиції ТОВ «АТ Механіка» відхиляються тендерними комітетами через те, що «Корпорація КРТ» через суд скасувала погодження Укрзалізницею технічних умов на виробництво деталей рейкових кріплень від «Механіки». При цьому ТОВ «АТ Механіка» має затверджені техумови на весь виріб в цілому. Але тендерні комітети умисно прописують вимоги надати не тільки затверджені ТУ на виріб, а й на кожну деталь, що призводить до дискваліфікації фактично єдиного конкурента фірм Дубневичів.

Вперше за кілька років тендерний комітет Південно-Західної залізниці таку вимогу не включив і тендер ледь не завершився економією в 45%. Варто зазначити, що за відсутності конкуренції постачальники «Корпорації» не знижували очікуваної вартості більш як на 1-5%.

Замовник навіть визначив ТОВ «АТ Механіка» переможцем торгів, проте дилер «Корпорації», ТОВ «ВМ Трейдинг» оскаржило результати торгів до Антимонопольного комітету.

Джерело: zbk.org.ua
Джерело: zbk.org.ua

Свою скаргу «Трейдинг» підкріпив листом від членів правління Укрзалізниці на адресу директора ТОВ «Корпорація КРТ». Згідно з відповіддю УЗ ще в 2013 році залізниця видала наказ про заборону застосування кріплень, виробництва ТОВ «АТ Механіка» (КПП-1). Відповідно, перевагу в застосуванні було надано кріпленням КПП-5 (виробництва ТОВ «Корпорація КРТ»). Таке рішення на Укрзалізниці нібито прийняли після проведення ряду випробувань та у зв’язку з відсутність постачань таких кріплень на залізницю з 2003 по 2007 роки та з 2008 по 2013 роки.

Джерело: zbk.org.ua
Джерело: zbk.org.ua

Щоправда, згідно з експертизою НАБУ, саме рейкові кріплення КПП-5 виробництва ТОВ «Корпорації КРТ» не відповідають вимогам та не забезпечують необхідне мінімальне притискне зусилля рейки в 25кН. Отже, чия продукція насправді краща, нам лишається тільки здогадуватись.

Після розгляду скарги колегія АМКУ задовольнила скаргу ТОВ «ВМ Трейдинг» та зобов’язала тендерний комітет скасувати рішення про визнання переможцем тендеру ТОВ «АТ Механіка» через невідповідність запропонованого товару. Отже, скоріше за все, у тендерах на закупівлю рейкових скріплень й далі перемагатимуть фірми з оточення братів Дубневичів, навіть попри слідство НАБУ і висновки експертиз, а Укрзалізниця продовжить переплачувати майже половину вартості продукції.

Загальний обсяг закупівель рейкових скріплень залізницею сягає 200-300 мільйонів гривень на рік.

Нагадаємо, нещодавно НАБУ вдалося відстояти інтереси Укрзалізниці та змусити «Корпорація КРТ» повернути державі 26 млн грн., які було переплачено внаслідок безтендерних закупівель.

Можна сподіватись, що і у цьому випадку вдасться оскаржити рішення та повернутись до пропозиції за нижчою вартістю та зекономити державні кошти. Зі свого боку надсилаємо запит до антимонопольного комітету з вимогою пояснити ситуацію з відміною дешевшого тендеру на користь дорожчого.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 08:58 :53