понеділок, 25 червня, 2018, 17:00 Суспільство
Законопроект про блокування сайтів спрямований і проти ІТ-індустрії, – Попова
ZIK
ZIK

Якщо законопроект щодо протидії загрозам в інформаційні сфері таки проголосують, ворог може використати його на свою користь. Під домени, пропоновані до заборони, можуть підключити і серйозні інфраструктурні об‘єкти. Тож це уже загрожуватиме нашій національній безпеці.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила заступник міністра інформаційної політики України у 2015-2016 роках Тетяна Попова.

На її думку, законопроект щодо протидії загрозам в інформаційні сфері не лише суперечить основам свободи слова, а й спрямований проти ІТ-індустрії чи, навіть, національної безпеки.

«На сьогодні, якби цей законопроект існував, у нас би закрили і «Радіо Свобода», і «Наші гроші». Навіть це обговорення, із метою впливу на органи державної влади, також би підпало під дію цього закону», – зазначила Попова.

До того ж, вона переконана, що боротьба із вірусними атаками такими методами – те ж саме, що «збивати усі літаки, тому що на них можуть перевозити контрабанду».

«Крім того, неможливо заборонити щось в інтернеті на усі 100%. Бачимо це на досвіді указів про заборону російських соцмереж», – зауважила експерт.

До того ж, на її думку, ворог може узагалі використати таке блокування на свою користь.

«Вони можуть підключити під домени, пропоновані до заборони, наприклад, сайт Верховної ради чи атомних АЕС. Таким чином, у нас будуть заблоковані справді серйозні інфраструктурні об‘єкти. Це уже є загрозою національній безпеці», – вважає Попова.

Тому вона підкреслила: якщо все ж вимагати регламентування діяльності в інтернеті, слід брати приклад, «як це робиться у цивілізованих країнах».

«Зокрема, у Франції є схожий законопроект. Однак, там це робиться виключно через суд, за три місяці до виборів і, у першу чергу, йдеться про штрафи, а не про блокування за рішенням слідчого. Адже, якщо будь-який слідчий чи прокурор вирішать заблокувати певний ресурс, у нас реально будуть заблоковані усі антикорупційні розслідування», – переконана Тетяна Попова.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 04:28 :49