понеділок, 25 червня, 2018, 1:16 Події
Вони там були: Міноборони РФ «визнало» участь росіян у боях на Донбасі в 2014-му

Міноборони РФ визнало «своїми» російських військових, які загинули у серпні 2014 року під Луганськом.

Про це йдеться у публікації російської «Нової газети» «Вони там були», – повідомляє Українська правда.

У матеріалі НГ зазначається, що на безіменних могилах у Пскові та його околицях, які з’явилися у 2014-му і з яких «люди у камуфляжі і блакитних беретах за наказом командирів знімали з хрестів таблички з іменами і датами», через 4 роки з’явилися гранітні пам’ятники з портретами, на яких виписано знаки розрізнення.

«На місцях колишніх піщаних горбків і безіменних хрестів – монументальні стели з чорного граніту з гравіюванням: імена, дати, портрети в повний зріст, вірші, символіка десанту», – пише НГ.

Видання нагадує, що безіменні могили двох десантників, які загинули у 2014-му, виявили на «Крестовському» кладовищі у межах Пскова, ще трьох – у селі Вибути.

Серед загиблих – Олександр Осипов і Сергій Волков, Леонід Кічаткін.

«Дата смерті Осипова – та ж, що у Кічаткіна: 20 серпня 2014 року. Йому було 20 років. На портреті він у формі десантника і на тлі неба з парашутами... Сергій Волков служив у спецназі ГРУ, він загинув у липні 2014 -го у 28 років. Схожий пам’ятник встановлено на могилі Василя Герасимчука на «Крестовському» цвинтарі... – десантник у погонах сержанта і з медалями. Герасимчуку було 27 років. Він загинув у серпні 2014-го», – пише видання.

За даними псковської Військово-меморіальної компанії, пам’ятник, який стоїть на могилі Кічаткіна, оплатило Міністерство оборони.

НГ зазначає, що компенсація на похорон сім’ям колишніх військових не має перевищувати 32 тис. рублів, а вартість стели з гравіруванням, за словами співробітників похоронної контори, становить близько 100 тисяч.

 

«Але сама по собі участь Міноборони може непрямо підтвердити: Кічаткіна, який загинув у серпні 2014-го, відомство «своїм» визнало. На компенсацію мають право лише ветерани з 20-річним стажем служби або учасники бойових дій. Кічаткін народився у 1984 році. У яких бойових діях він міг встигнути взяти участь за наказом Батьківщини до 2014 року – можна лише гадати», – пише «Новая газета».

 

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 07:34 :50