Велосипедні доріжки на дорогах в Україні стануть обов’язковими

Велосипедна доріжка у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вводить обов’язкове проектування велосипедних доріжок і смуг під час нового будівництва та реконструкції доріг.

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, відповідна норма є у новому ДБН «Вулиці та дороги населених пунктів».

«В усіх цивілізованих країнах Європи і світу велосипеди є чудовою альтернативою громадському транспорту або авто. У Нідерландах взагалі хочуть ввести грошову доплату тим працівникам, які добираються на роботу на велосипедах, щоб ще більше популяризувати цей рух та зменшити кількість машин на дорогах. У нас можливо теж чимало людей хотіли би так їздити на роботу, але через відсутність організованого велосипедного руху, окремих велодоріжок та смуг, це не тільки незручно, а ще й небезпечно. Тому в новому ДБН щодо вулиць і доріг ми ввели обов’язкове проектування велодоріжок і смуг на дорогах та прописали чіткі вимоги щодо їх влаштування та параметрів», – сказав він.

Згідно з новим ДБН, велосипедні доріжки та велосипедні смуги слід влаштовувати на територіях житлових і промислових районів, комунально-складських зон, на магістральних вулицях безперервного і регульованого руху, вулицях місцевого значення, селищних та сільських дорогах, що забезпечують під’їзд велосипедистів до житлових, громадських будинків, промислових підприємств, об’єктів масового відвідування, відкритих автостоянок і гаражів.

Так, вело смуги слід проектувати лише для одностороннього руху, велодоріжки мають бути переважно односторонніми з обох боків вулиці. За наявності забудови з одного боку вулиці, слід влаштовувати велодоріжку двостороннього руху на забудованій стороні. За наявності велоруху на вулицях з одностороннім рухом його слід передбачати в обох напрямках, у тому числі, з використанням зустрічної велосмуги.

Нова правила визначають, зокрема, мінімальну ширина велосипедних смуг та доріжок при новому будівництві або реконструкції.

Нагадаємо, що у новому ДБН також міститься норма щодо ширини смуг руху в містах і селах.

Loading...