Новини » Суспільство 25 червня, 2018, 12:25
Сьогодні, як і у 80-х, знову доводиться виходити на акції у підтримку політв‘язнів, – Супрун
ZIK
ZIK

Ще не початку 80-х українська діаспора у Вашингтоні виступила проти ув‘язнення Юрія Шухевича. Через те, що мітинг порушував одну із норм закону, його учасників навіть арештували. Та зараз українське суспільство змінилося, адже нині політв‘язень є депутатом ВР. Натомість наш «сусід» проводить ту ж політику – у 2018 році українці знову виходять на акції у підтримку політв‘язнів.

Таку думку в ефірі проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» (на телеканалі ZIK) висловила в.о. міністра охорони здоров‘я Уляна Супрун.

Вона підкреслила: у радянські часи діаспора захищала усіх дисидентів. У 80-х роках організація, у якій і перебувала Супрун, виступала проти ув‘язнення сина Романа Шухевича – Юрія.

«У нас безліч разів були мітинги біля радянського посольства у Вашингтоні. Однак, тоді існував закон, згідно якого акції не можуть проходити ближче, ніж за 500 метрів від таких установ», – розповіла Супрун.

Саме тому за таку акцію свого часу і заарештували демонстрантів. Згодом це рішення активісти оскаржували у судах.

«Воно пішло майже до найвищого суду США. Відтак, нашою акцією нам вдалось відмінити цей закон. Тепер в Америці кожна людина може висловлювати протест під посольством, якщо не погоджується із тим, що робить іноземна держава», – зауважила в.о. міністра охорони здоров‘я.

Тож вона підкреслила: це затримання ніяк не вплинуло на її подальшу кар‘єру, адже рішення суду скасували.

«Однак, все це мало великий резонанс. У той час народи, які виступали проти того, що відбувалось у СРСР, згуртувалися. Коли ж ми мали свої зустрічі, обговорювали ті зміни, яких нам вдалось досягти», – зазначила Супрун.

Та вона наголосила: ті події відбувались ще на початку 80-х років. Однак зараз ситуація повторюється.

«Зараз відбувається те ж саме. Ми проводимо акції, щоб знову звільнити із тюрем Російської Федерації політичних в‘язнів. Бачимо, що сусід не дуже змінюється. Те, що було у 80-х роках, знову продовжується», – підкреслила вона.

Однак, приємно, що Україна із того часу дуже змінилася.

«Зокрема, Юрій Шухевич, який тоді і був політичним в‘язнем, зараз є депутатом у Верховній Раді. Це й демонструє, як Україна росте і стає більш зрілою державою, нацією та народом. Адж люди, які у той час були політичними в‘язнями, зараз справді мають багато чого дати для своєї держави», – наголосила Супрун.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 04:17 :25