понеділок, 25 червня, 2018, 16:42 Суспільство
Проблема у тому, що ми діємо на короткі дистанції, – Гацько
ZIK
ZIK

Приклад Майдану показав, що коли українцям допікає – вони вміють швидко мобілізовуватися, можуть скинути владу. Втім революційні настрої з часом вщухають. Тому для нас важливо навчитися впроваджувати у буденне життя демократичні засади, зокрема, впливати на організацію свого життя.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив голова політичної партії «Демократичний альянс» Василь Гацько.

«Ми часто діємо на короткі дистанції, де люди мобілізовуються заради того, щоб скинути владу, коли допекло. Так було на Майдані. Та потім цей порив стихає, мабуть, через втому і розчарування. Проблема у тому, що ми живемо сьогоднішнім днем і не можемо з’єднати дві події. Наприклад, прагнення мати зарплату і голосування на президентських чи парламентських виборах», – каже політик.

Експерт переконаний, що в Україні за роки незалежності ще не навчилися використовувати демократичні інструменти.

«Формально, люди беруть участь у виборах на дільницях. Але це проміжний акт. Адже між виборами є проміжок часу, під час якого людина може здійснювати політичну діяльність, тобто впливати на організацію свого життя. Слід це робити на місцевому і національному рівнях», – наголошує політик.

Також він зазначає: демократичні процеси є питанням часу. Якщо над покращенням системи працюватиме команда людей, а не один лідер, то змін можна буде досягти значно швидше.

«Я переконаний, що рано чи пізно у нас буде ефективне громадянське суспільство. Хотілось би, аби всі процеси протікали швидше. Політика є персоналізована у всьому світі. І від людського фактору і лідерства дуже багато залежить. Колись це має змінитися. Також я розумію, що якщо буде з’являтися команда людей, яка отримає владні повноваження, аби використати купу інструментів, зокрема систему освіти, економіки, політики – всі процеси будівництва держави пришвидшаться», – додає Василь Гацько.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 00:50 :49