Новини » Економіка 25 червня, 2018, 20:40
Олексій Дорошенко: У липні-серпні очікується дефляція і здешевлення продуктів
ZIK
ZIK

У липні-серпні в Україні очікується дефляція. І швидше за все дефляція відбуватиметься за рахунок здешевлення продуктів харчування.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж» Олексій Дорошенко.

Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич заявив, що в Україні хліб нового врожаю подорожчає мінімум на 20-25%.

Пов’язано це з тим, пояснює експерт, що практично усе українське зерно йде на експорт, відтак його ціна прив’язана до імпорту, а ціна на імпортне зерно щороку збільшується в середньому на 20-25%.

Директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко каже, що вірити у таке суттєве здорожчання хліба не варто.

«Адже ринок хліба працює зовсім по-іншому. Українські виробники хліба уже багато років поспіль купують зерно за світовими цінами. Відповідно мука у нас коштує стільки, скільки у Європі. Але ціна хліба у нас відрізняється від європейської приблизно на 10%.

Тому, якщо говорити про те, що наші ціни перевищать європейські на 15% при внутрішній світовій ціні на зерно, не варто. Це неправдива інформація.

А щодо здорожчання хліба, то так, ціна зростатиме, але значно меншими темпами», – заявив Олексій Дорошенко.

Експерт каже, що ціна на хліб нового врожаю в Україні зросте всього лиш на 5-7%.

«Але загалом, у липні-серпні в Україні очікується дефляція. І швидше за все дефляція відбуватиметься за рахунок здешевлення продуктів харчування», – зауважив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж.

Олексій Дорошенко додав, що зниження ставки ПДВ на продукти харчування суттєво вплине на купівельну спроможність українців.

«Кожна людина таким чином зможе зекономити. На ринку вона зможе купити будь-які продукти харчування, а не виключно курятину, або яловичину. Кожен зможе обирати самостійно. Тому такий рівень зниження ставки ПДВ на продукти харчування суттєво вплине на купівельну спроможність українців. Але щоб не казали, коли ми отримуємо більше грошей, то всеодно ми віднесемо їх у крамницю і витратимо на продукти харчування. На жаль»,– зазначив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж.

Відтак, наголосив Олексій Дорошенко, від агродотацій Україна повинна перейти до зниження податків, аби кошти рівномірно розподілялися серед населення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 18:58 :51