понеділок, 25 червня, 2018, 11:01 Львів
Львові презентують книгу «Закарпаття під прицілом: велика політика довкола маленького краю»

Завтра, 26 червня, у Львові представлять книжку «Закарпаття під прицілом: велика політика довкола маленького краю».

У вівторок, о 16:00, у Львівському музеї етнографії (проспект Свободи, 15) відбудеться презентація нової книжки відомого закарпатського письменника і журналіста Олександра Гавроша «Закарпаття під прицілом: велика політика довкола маленького краю», що побачила світ у львівському видавництві «Растр-7», – повідомляють організатори.

 Книжка містить понад сімдесят публікацій ужгородця, надрукованих в останні двадцять років. Тут зібрані статті, опубліковані як у закарпатській пресі («Старий замок», «Ужгород», «Фест» тощо), так і в київській («Дзеркало тижня», «Україна молода», «Радіо Свобода», «Слово Просвіти», «Українська літературна газета») та закордонній (газета «Свобода» (США).

Як зауважує видавець Олександр Масляник, ця 320-сторінкова книжка побачила світ вельми вчасно й дає відповіді на гострі запитання про виклики і загрози соборності України у найзахіднішій її області. 

«Закарпаття – одна з можливих гарячих точок України. Протягом чверть століття тут ведеться прихована, а то й явна боротьба за участю кількох держав, аби під різними приводами послабити українство у цьому важливому регіоні», – йдеться в анотації до книжки.

Модератором львівської презентації буде директор Інституту народознавства НАНУ, академік НАНУ Степан Павлюк.

У доробку Олександра Гавроша понад десяток публіцистичних книжок. Серед них – «Точка перетину» про етнічні групи Закарпаття, «Блукаючий народ» про закарпатську діаспору Сербії, «Бесіди з владикою Міланом», «Закарпатське століття: 20 інтерв’ю», низка популярних видань про видатних закарпатців (Олександра Духновича, Івана Силу (Фірцака), Адальберта Ерделі, Миколу Шугая).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 10:41 :54