Новини » Економіка 25 червня, 2018, 19:50
Експерт: Купівельна спроможність українців впала майже на всі продукти харчування
ZIK
ZIK

Протягом цієї сесії Верховна Рада прийняла в останньому читанні тільки 3 із 182 потрібних законів. Тому у державі все відбувається по залишковому принципу: спочатку політика, а потім – економіка.

На цьому наголосив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Міністр соціальної політики заявив, що тільки з початку року купівельна спроможність українців зросла на 11%. Натомість ми порахували, скільки можна купити на середню заробітну плату соціальних продуктів харчування – від м’яса і до овочів та хлібу.

Так, виявилося, що окурім трьох найменувань продуктів – цукру, гречки та яєць, до решти продуктів харчування купівельна здатність знизилася. М’яса стали менше купувати від 8 до 9 відсотків населення, крупи – 8-10%, а купівельна спроможність овочів взагалі знизилася майже до 50%», – констатував Олексій Дорошенко.

Утім, зауважує експерт, насправді питання набагато глибше, ніж просто зростання цін.

«Ми порахували, скільки економічних законів прийняла Верховна Рада уже в останньому читання протягом цієї сесії. Відтак, тільки 3 із 182 законів було розглянуто.

Тому можна стверджувати, що наразі у державі все відбувається по залишковому принципу: спочатку політика, а потім – економіка. І цини на продукти харчування та товари – це відображення саме такої бездіяльності як законодавчої, так і виконавчої гілок влади», – констатував Олексій Дорошенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 03:16 :29