понеділок, 25 червня, 2018, 23:25 Політика
Депутати в Україні є квінтесенцією корупції в державі, – Найєм
ZIK
ZIK

Дійсно, багато залежить від стану демократії в країні. Але, очевидно, що присутність недоторканності не заважало Януковичу під час його президентства чинити тиск і повністю контролювати всі процеси.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Мустафа Найєм.

«У прямій цитаті рішення Венеціанської комісії йдеться про те, що недоторканність депутатів може бути як чинником  боротьби з корупцією, так і чинником протидії боротьби з нею», – сказав Найєм.

Він погоджується з тим, що багато залежить від стану демократії в країні, але і попередня влада намагалася усе контролювати.

 «Ми бачимо на нашому досвіді, що присутність недоторканності не заважало Януковичу під час його президентства чинити тиск і повністю контролювати усі процеси. Більше того, присутність недоторканності зараз не заважає нинішній владі знімати її і повертати людей назад у парламент як це сталось, наприклад, з Мосійчуком. Або ж знімати недоторканність, а людина бере і тікає з країни, як це відбулось з Клюєвим, чи як з Розенблатом, у якому зняли недоторканність, а він і далі їздить на курорти»,  – прокоментував він.

Тому, якщо і далі буде корумпований суд та прокуратура, нічого не зміниться в країні.

«Ми говоримо про те, що інфраструктура правосуддя, яка зараз працює в Україні над депутатом, вона є недосконалою з самого початку. Тому що уся країна у цьому недосконала. Але депутат, як квінтесенція корупційних діянь, до якого просто сходяться усі нитки по голосуванню за ключові посади, по зміні, в тому числі законодавства та реформах. Тому це має бути людина, яка повністю прирівняна до своїх виборців. Адже не може, наприклад, народний депутат везти у машині труп із ножем і закривавленими руками, а йому нічого за це зробити не можуть», – наголосив Найєм.

Нагадаємо, Конституційний суд визнав конституційним президентський законопроект про скасування недоторканності народних депутатів з відстрочкою до 2020 року.

Президентський законопроект № 7203 про скасування недоторканності пропонує викласти статтю 80 Конституції у такій редакції: «Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп». Президент також пропонує, що ці зміни набрали чинності з 1 січня 2020 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 15:27 :15