Відійшов у вічність останній політв’язень часів СРСР Богдан Климчак

Богдан Климчак. Фото: ФБ-сторінка Володимира В'ятровича

У четвер, 21 червня, пішов з життя український в’язень ГУЛАГу Богдан Климчак.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив глава інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«21 червня 2018 року помер Богдан Климчак – останній в’язень комуністичного режиму, який вийшов на волю в листопаді 1990. Вічная пам’ять», – написав він.

Климчак народився 22 липня 1937 року в селі Себечів Львівської області. Після арешту старшого брата вся сім’я була вислана в Хабаровський край. Там Климчак здобув освіту, але на другий день після вручення диплома його заарештували за «антирадянську агітацію». 10 вересня 1957 його позбавили волі на 5 років і він, як політичний в’язень, цей термін провів в таборах Магадана, Іркутська і Мордовії.

Після звільнення Клімчак з 1962 і до 1978 року, жив удома на Тернопільщині. Роботу політв’язню знайти було складно, працював слюсарем. Молодий чоловік знаходився під наглядом КДБ, на нього доносили і тому він вирішив втекти за кордон, в Іран. Але втеча не вдалася, так як в той час було підписано угоду між СРСР та Іраном про повернення втікачів. Климчака повернули в СРСР, після чого він отримав 15 років суворого режиму і 5 років заслання.

Лише 11 листопада 1990 Климчака звільнили з таборів ГУЛАГу. Він став останнім українським політв’язням, який опинився на волі.

Loading...
Loading...
Loading...