неділя, 24 червня, 2018, 2:25 Суспільство
В Росії дуже не сподобалася заява української письменниці про крадіжку назви в України

В Росії різко відреагували на заяву української дитячої письменниці Лариси Ніцой, яка звинуватила Росію в «крадіжці» назви в України

Про це повідомляє Depo.ua.

«Все було Київською Руссю. Київ вони вкрали у Русі. Ось з цим би я погодився краще», – сказав депутат Держдуми Росії Леонід Калашніков.

Російський сенатор Франц Клінцевич, в свою чергу, висловив думку, що заява Ніцой – це спроба втішатися уявним величним минулим в умовах кризи.

«Коли економіка і соціальна сфера переживають жорстоку кризу, корупція зашкалює, а від державності залишилися одні спогади, нічого не залишається іншого, як тільки надувати щоки, впиваючись колишньою уявною величчю», – сказав він.

Керівник Центру з історії Стародавньої Русі Інституту російської історії РАН, доктор історичних наук Володимир Кучкін також не залишився осторонь і пояснив, звідки з’явилося найменування «Московія».

«Московія» – це термін, який виник в західних країнах. З XV століття, з правління Івана III, при якому утворилася єдина російська держава, вона називалася Руссю і Великою Руссю. У державних документах, наприклад, при обміні дипломатичними грамотами між Іваном III і королем датським або при зверненні шведського короля в Москву зовсім виразно російська держава називалася Руссю. А послання йшли великому князю всієї Русі», – пояснив Кучкін, передає RT.

Він припустив, що Ніцой, ймовірно, не ознайомилась з достовірними історичними джерелами.

«Вона, наприклад, могла прочитати спогади якихось іноземців, які служили Івану III або бачилися з ним. Ті дійсно називали країну, в яку приїхали, «Московією» – за назвою столиці. Але це не було офіційно», – підкреслив історик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 07:04 :23