неділя, 24 червня, 2018, 5:40 Політика
Реорганізація Департаменту спецрозслідувань: Керівництво ГПУ хоче впливати на слідчих, – Горбатюк
Сергій Горбатюк
Сергій Горбатюк

Процедура реорганізації Департаменту спецрозслідувань ГПУ передбачає виведення за штат усіх працівників та новий набір. Таким чином вище керівництво Генпрокуратури хоче впливати на прокурорів і слідчих та вибірково притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ.

Про це в інтерв’ю «Громадському» заявив керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

За його словами, немає гарантій, що усі прокурори та слідчі потраплять у штат.

«І слідчі, і прокурори, які неодноразово писали скарги на рішення генпрокурора та його заступників, вводяться у стан залежності, адже будуть думати: «А чи візьмуть нас у штат?». Або навіть якщо і візьмуть, то будуть вести перемовини з ними, що от «я тебе візьму, але ти будеш вести себе тишком-нишком», – сказав він.

За інформацією, наявною у Горбатюка, слідче управління підпорядковуватиметься заступнику генпрокурора Анжелі Стрижевській, а Департамент процесуального керівництва – Юрію Столярчуку.

За словами керівника Департаменту спецрозслідувань, і Стрижевська, і Столярчук неодноразово втручалися у діяльність департаменту, про що свідчать відповідні заяви.

«Тобто формально вони використовують привід, але суть в людях. Якщо ми говоримо, що в нас задокументовано, що нинішні заступники, яких збираються зробити керівниками прокурорського і слідчого підрозділів, десятки разів незаконно втручалися у розслідування, то якого позитивного результату можна домогтися ліквідацією департаменту?», – підкреслив Горбатюк.

Зазначається, що реорганізація Департаменту спецрозслідувань призведе і до позбавлення повноважень самого Горбатюка.

На його думку, головна мета реорганізації – координувати можливість притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ.

«Інший варіант – це призначити мене керівником слідчого підрозділу, але при цьому мати вплив на прокурорів. А всі рішення, згідно з нинішнім кодексом, ухвалюються саме прокурорами.

Тобто, інакше кажучи, – ви там розслідуйте, але якщо ви захочете когось притягти, то це вже ми будемо вирішувати, чи треба, чи не треба і ухвалювати відповідні рішення. Тобто все в ручному режимі», – сказав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 16:13 :08