Новини » Суспільство 24 червня, 2018, 8:00
Філарет: Достовірність отримання автокефалії – 99%, а УПЦ МП перестане називатися українською
РИА Новости
РИА Новости

Київський патріархат сподівається на те, що українська церква отримає від вселенського патріарха Варфоломія томос про автокефалію

Про це сказав Патріарх Філарет в інтерв’ю парламентській газеті Голос України.

«Вірогідність цього – 99%», – наголосив він.

Як зазначив глава УПЦ КП, для надання томосу необхідне рішення синоду. Засідання синоду Константинопольського патріархату призначено на першу половину липня у Стамбулі, у Константинопольській церкві. Зараз патріарх Варфоломій хоче заручитися підтримкою інших Церков, які братимуть участь у засіданні Синоду. Він створив комісію із трьох митрополитів, котрі зустрічаються з представниками різних церков, ведуть з ними переговори, розповідають про наміри вселенського патріарха.

«Томос уже є, написаний богословами і обґрунтований. В основу покладено факт незаконного, неканонічного приєднання Київської митрополії до Московського патріархату 1686 року. Через це Вселенський Патріарх і досі вважає Київську митрополію своєю канонічною територією. Це по-перше.

По-друге. На цій саме підставі константинопольський патріарх у 1924 році надав автокефалію Польській церкві, яка була частиною Київської митрополії. На той час Польща стала незалежною державою. Так ось у томосі, на який ми очікуємо, є посилання на те, що Українська церква – це Київська митрополія, канонічна територія Константинопольського патріархату», – сказав серед іншого Філарет.

Водночас, за його словами, після отримання томосу про автокефалію Українська православна церква, яка перебуває в єдності з Російською православною церквою, втратить право називатися українською.

Читайте також: Філарет – Московському патріархату: Не хочете в Єдину церкву, міняйте назву 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 05:51 :23