субота, 23 червня, 2018, 4:00 Світ
Вчені виявили останки невідомого раніше виду мавп

Вчені з Лондонського інституту зоології виявили в Китаї, в гробниці жінки, яка була похована близько 2200-2300 років тому, останки невідомого виду гібонів.

Про це повідомляє Naked science.

Відзначається, що частковий скелет мавпи був знайдений ще в 2004 році, а детальне вивчення і порівняння його з сучасними приматами показало, що скелет належить невідомому і на даний момент повністю зниклому виду.

На думку дослідників, виявлена гробниця належить бабусі першого імператора-об’єднувача Китаю Цинь Шихуанді – Ся. Гібони жили в центральних і південних областях Китаю ще кілька сотень років тому, не дивлячись на те, що на сьогоднішній день ареал їх проживання обмежується крайнім Південним Сходом Китаю і сусідніми країнами, такими як Лаос, В’єтнам, Таїланд.

У наш час їх залишилося тут всього чотири види, але старовинні китайські літописи зберегли описи інших мавп, що відрізняються від тих, які живуть сьогодні. Вони були досить численні і вважалися благородними і мудрими істотами, завдяки чому нерідко сусідять з імператорами і на зображеннях.

Точну дату зникнення гібонів дослідники назвати не можуть, але пов’язують її з охотою і сільськогосподарською діяльністю людини, які привели до скорочення природного ареалу.

Новий вид отримав назву Junzi, «цзюнь-цзи», що можна перевести як «гідна, благородна людина».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 05:24 :23