Новини » Політика 23 червня, 2018, 7:15
Червакова: У Народному фронті придумали «формулу», яка дозволяє просувати диктаторські закони
ZIK
ZIK

Норма про розширення поняття тероризму, який включатиме вплив на державні органи, а не позасудове блокування сайтів, є найбільшою загрозою громадянським свободам в Україні. Впливом можна вважати все, що завгодно. Якщо цей закон ухвалять, то всі, хто критикуватиме владу, будуть визнані терористами.

Про це в ефірі програми «Спецпроект з Наташею Влащенко» на телеканалі ZIK заявила перший заступник голови Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, нардеп фракції БПП Ольга Червакова, відповідаючи на запитання, як бути з тим, що в Раді намагаються ухвалити закон про блокування сайтів, який розширює поняття тероризму.

«Саме ця норма, а не, власне, позасудове блокування сайтів, є найбільшою загрозою громадянським свободам в Україні. Позасудове блокування – це вже наслідок, ті сайти, які висвітлюють цей вплив. Впливом можна вважати все, що завгодно. Наприклад, хтось прийшов з пікетом під Верховну Раду чи Кабмін, і це висвітлюється на сайті. А потім він визнається таким, що поширює терористичні погляди, його блокують. Але питання в тому, що всі, хто займатиметься критикою влади, будуть визнані терористами», – розповіла пані Червакова.

Як вона зауважила, за це в нашій країні передбачена кримінальна відповідальність, тобто тюрма.

На переконання народної обраниці, це дуже серйозна загроза не просто поширення думки, а висловлення поглядів, свободи слова, мирних зібрань, дотримання прав людини. І це порушення всіх міжнародних зобов'язань, які взяла на себе Україна.

«Якщо про це дізнаються наші міжнародні партнери і якщо закон буде ухвалений в такому вигляді, то я не знаю, чи залишиться в нас безвіз і чи Європа буде дивитися на нас, як на цивілізовану країну», – переконана гостя програми.

Також пані Червакова розповіла, що депутати з Народного фронту придумали, як можна просувати диктаторські закони в Раді.

«Наш комітет не пропустив жодного диктаторського закону. Але в Народному фронті придумали формулу, яка дозволяє їм обходити наш комітет. Вони по-іншому називають свої законопроекти і це дозволяє апарату Ради розписувати їх на комітет з нацбезпеки і оборони. Там ці законопроекти проходять. Це звичайна еквілібристика і порушення регламенту», – констатувала Ольга Червакова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 02:19 :38