Новини » Політика 22 червня, 2018, 11:01
Зняття депутатської недоторканності є передвиборчими конвульсіями влади, – Алла Шлапак
Алла Шлапак
Алла Шлапак

Зняття депутатської недоторканності не має бути предметом спекуляцій напередодні президентських та парламентських виборів.

Про це заявила лідер «Соціальної справедливості» Алла Шлапак, повідомляють Новини України.

Підготовка до виборів Президента і ВРУ у 2019 році знову винесла на поверхню одну з вічних тем української політики – зняття депутатської недоторканності. Зокрема, Конституційний Суд України схвалив президентський законопроект про обмеження недоторканності депутатів Верховної Ради України з 1 січня 2020 року. Саме питання зняття недоторканності є актуальним, проте цей козир у жодному випадку не варто розігрувати перед виборами, переконана лідер «Соціальної справедливості» Алла Шлапак.

«Зняття депутатської недоторканності у жодному випадку не має бути предметом спекуляцій напередодні виборів – як парламенту, так і президента. Переконана, що результати голосування за обмеження недоторканності народних депутатів будуть своєрідним маркером, «лакмусовим папірцем» для найближчих виборів. Зокрема, це будуть вибори Президента. Це стосується ще однієї «вічної теми» – особистого голосування народних депутатів», – заявила Алла Шлапак.

Політик переконана, що депутатський імунітет є атавізмом та пережитком минулого і його обмеження стане дієвим засобом боротьби проти впливу олігархів на український парламент, оскільки позбавить їх важелів впливу на прийняття законів за допомогою «спеціально проведених» депутатів. Але таку ініціативу варто впроваджувати за спокійних умов, а не «піднімати на щит» напередодні виборів.

«Вважаю, що будь-які спекуляції на тему зняття недоторканності менше, ніж за рік до виборів, так само, як і демонстрація чергових «перемог» у сфері реформ, – є фарсом чинної влади. Відверто – це скидається на передвиборчі конвульсії, бажання заробити бали в останній момент. Тож це демонструє лише страх», – переконана політик.

Алла Шлапак наголосила, що депутати місцевих рад працюють без відповідного законодавчого механізму, що не впливає на ефективність їхньої діяльності, а навпаки, є стимулом до роботи та відчуттям відповідальності перед виборцями.

«У країні, де чітко працюють демократичні механізми, є діюча процедура відкликання депутата, який не виконує зобов’язань перед виборцями – причому, йдеться про депутатів усіх рівнів. А у випадку, якщо народний обранець скоює злочин, він відповідає перед законом так само, як і решта громадян його країни. І це – нормально!» – підкреслила лідер «Соціальної справедливості».

Нагадаємо, що Конституційний суд України схвалив президентський законопроект про обмеження недоторканності депутатів Верховної Ради України з 1 січня 2020 року. Суд дійшов висновку, що законопроект №7203, який до парламенту вніс Президент України Петро Порошенко, не суперечить Конституції.

Нагадаємо, вибори Президента України призначені на 31 березня 2019 року. Вибори Верховної Ради України – на 27 жовтня 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 14:34 :05