п'ятниця, 22 червня, 2018, 11:55 блоги Суспільство
ЗНО – безальтернативне, та претензій до системи освіти багато
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

Учора звідусіль тільки й чула розмови про ЗНО – наслідки, звісно, можна було передбачити. Знайома вчителька сказала, що жоден медаліст із її школи не підтвердив своє «золото», тобто не склав тести на 190 з гаком балів. Отож медалі скасують? Натомість учні, яким вчителі занижували оцінки, теж «не підтвердили» їх, а отримали в результаті ЗНО вищі.

За всіх претензій до зовнішнього оцінювання та його недосконалості воно поки що безальтернативне, бо як інакше довести учневі свою спроможність учитися у виші, як не через ЗНО?

Але треба сказати й про те, що високі оцінки за тести – це мало коли самостійна праця чи тільки школа, переважно в цьому заслуга доброго репетитора, який відсіває другорядне і зосереджується на першорядному. На відміну від школи з її програмою й не завжди виправданим навантаженням. От, наприклад, вчитель історії майже з кожної теми вимагає від учнів так званої презентації, про якість якої сам не має поняття. Діти витрачають купу часу на різні пошуки в Інтернеті, ліплять все докупи, а потім може не спрацювати флешка або не вистачить часу для перегляду в класі – і все марнота марнот. Чи не тому більше 14% школярів не склало ЗНО з історії України?! Підозрюю, що основна маса випускників із того регіону, де не хочуть вивчати й української мови...

Почнеться новий навчальний рік. Чи в школі виконають «роботу над помилками»?

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-14 09:35 :12