Новини » Суспільство 22 червня, 2018, 15:59
Закон про блокування сайтів не повинен стати інструментом для зачистки медіаполя, – Таран
ZIK
ZIK

Напередодні президентських виборів в Україні справді існуватиме загроза медіаатак з боку Росії. Враховуючи, що весь світ підвищує інформаційну безпеку, нам таки варто ухвалити закон, що дозволяє позасудове блокування інформаційних ресурсів. Однак, важливо, щоб напередодні виборів він не став інструментом для зачищення опозиційних ЗМІ.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Віктор Таран. 

Коментуючи статтю аналітичного центру «Atlantic Council» , у якій йдеться про п‘ять загроз, які РФ впроваджуватиме проти України під час наступної виборчоїй кампанії, він наголосив на двох із них. Вони стосувались інформаційних атак.

«Зокрема, йдеться про проплату експертів, які виступатимуть в афілійованих ЗМІ, та створення медіавидань, що поширюватимуть дезінформацію чи інформацію, яка може дезорганізовувати суспільство. Умовно кажучи, це інформаційний терор», – зазначив політолог.

Якщо подивитися, яким чином Росія «працювала» в Україні із 2002 року, можна побачити, що вона здійснювала постійні інформаційні атаки та вплив на суспільство.

«У зв‘язку із цим захист інформаційного простору постає на першому місці. Вчора ж вісім держав НАТО оголосили про створення оперативних інформаційних військ, які відслідковуватимуть і фейки та «зливи». До того ж Франція ухвалила закон про фейки, який передбачає блокування та закриття медіаресурсів, що поширюватимуть неправдиву інформацію. Про схоже рішення оголосив і Фейсбук», – розповів Таран.

Тепер ресурс видалятиме неправдиву інформацію навіть без рішення суду.

«Тож це означає, що увесь світ підвищує інформаційну безпеку. Ми також зобов’язані це робити», – підкреслив експерт.

Та, коментуючи поданий до ВР законопроект, який дозволяє позасудове блокування інформаційних ресурсів, він не готовий сказати, що той служитиме індикатором виявлення негативної інформації.

«Такий закон нам потрібен. Але, однозначно, він може стати предметом для маніпуляції влади та закриття ЗМІ, які їй не подобаються. Потрібно знайти тонку грань і чітко визначити дві речі – критерії, за якими оцінюватимуть інформацію, та хто буде в органі, що ухвалюватиме фінальне рішення», – вважає Таран.

Адже, важливо, щоб до цього органу була довіра.

«Важливо, що законопроект проголосували у першому читанні, тож це означає, що до другого його ухвалять – голоси для цього є. Тому до другого читання потрібно максимально піднімати питання щодо критеріїв та того, хто це визначатиме. Адже, якщо на цьому моменті ми не знайдемо тонкої грані, це може бути  ризиком, що напередодні президентської кампанії зачистять інформаційне медіаполе», – вважає політолог.

Ондак, він зауважив: якщо такий закон не ухвалять, існуватиме й величезна загроза інформаційних атак з боку Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 04:44 :55