Новини » Регіони 22 червня, 2018, 12:23
Закарпатців закликають допомогти зберегти унікальну Боржавську вузькоколійку

На Закарпатті відкрито благодійний фонд для збору коштів на збереження унікальної Боржавської вузькоколійки. Перший внесок зробив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль – перерахував у благодійний фонд 25 тисяч гривень.

«Ці гроші підуть на купівлю двох пасажирських вагонів і паровоза, які будуть відреставровані в Румунії, доставлені на Закарпаття й передані на баланс «Укрзалізниці», – заявляє Геннадій Москаль. – До речі, сума в 25 тисяч гривень не підлягає декларуванню. Принагідно закликаю всіх, кому не байдужа доля «Анці Кушницької» (так у народі називають Боржавську вузькоколійку), долучитися до її відновлення й перерахувати певну суму на рахунок благодійного фонду. Імена спонсорів з їх дозволу ми періодично будемо оприлюднювати в ЗМІ».

На початку червня представники Закарпаття здійснили робочу поїздку в Румунію й зустрілися з власником залізничного депо, котрий реставрує ретро-паровози та вагони до них. Голова ОДА замовив відреставрувати для Боржавської вузькоколійки два старі пасажирські вагони і один паровоз із заміною колісних пар під потрібні розміри.

Оскільки державні структури не можуть фінансувати реставрацію й купівлю паровоза з вагонами, для реалізації проекту відкрито благодійний фонд під назвою «Відновлення Боржавської вузькоколійки», – інформують в Закарпатській ОДА.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 06:24 :33