п'ятниця, 22 червня, 2018, 13:27 Політика
Свобода брехати і свобода слова – два різні поняття, – Пашинський
ZIK
ZIK

Частина закону про національну безпеку, де йдеться про інформаційну безпеку, жодним чином не зазіхає на свободу слова. Мова йде виключно про контррозвідувальну діяльність.

Про це, розмовляючи з журналістами в кулуарах парламенту, зазначив очільник комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Сергій Пашинський.

«Ціла низка країн розробила нові закони про боротьбу з «фейками». До них належать Франція, Німеччина, Сполучені Штати. Але Україна – це та держава, яка найбільше потерпає від російської інформаційної агресії. Саме тому в рамках концепції нового закону про національну безпеку, де йдеться про інформаційну безпеку, розроблений фаховий закон, який дасть можливість СБУ в рамках контррозвідувальної діяльності дійсно впливати на це», – розповідає нардеп.

Також він наголосив на тому, що ухвалення закону про національну безпеку – величезний крок на шляху до євроатлантичної інтеграції.

«Я благаю взяти цей закон і почитати розділ про інформаційну безпеку. Цей закон до свободи слова не має ніякого відношення. Підкреслюю: ніхто не зазіхає на свободу слова, ніхто не вводить ті норми, за допомогою яких в 90-их розправлялись з журналістами. Мова йде про контррозвідувальну діяльність СБУ», – наголосив Сергій Пашинський.

До слова, він зазначив, що саме цей елемент роботи Служби безпеки України має колосальну підтримку у громадянському суспільстві і вагомі результати.

«Цей закон може застосовуватися дуже просто. Наприклад, у нас є «ДНР» - незаконна терористична організація, яку на території нашої держави створила Росія. Для піар-ефекту там проводиться так званий «парад перемоги», а український сайт за російські гроші транслює цей парад вбивць», – розповідає народний депутат.

За його словами, у такій ситуації українська сторона зобов‘язана такий сайт закрити і це не має нічого спільного зі свободою слова.

«Свобода брехати проти моєї держави Російській Федерації і свобода слова – це два різні поняття. І свободи брехати і провокувати у них не буде», – запевнив голова оборонного комітету Верховної Ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 21:49 :55