Новини » Події 22 червня, 2018, 14:23
Сотні будинків: бійці ООС допомагають відновлювати оселі прифронтової Авдіївки
  • Фото: прес-група ООС
  • Фото: прес-група ООС
  • Фото: прес-група ООС
  • Фото: прес-група ООС
  • Фото: прес-група ООС
  • Фото: прес-група ООС
  • Фото: прес-група ООС
  • Фото: прес-група ООС

Військовослужбовці Операції об’єднаних сил спільно із військово-цивільною адміністрацією прифронтової Авдіївки продовжують відновлення зруйнованої під час боїв житлової інфраструктури міста.

Про це повідомляє прес-група ООС (м. Авдіївка).

Зі слів головного спеціаліста відділу капітального будівництва Управління з розвитку міського господарства Військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Валерія Панасенко, загалом у місті за період активних бойових дій зазнали руйнувань 1263 будинки. З них 1152 розташовані у приватному секторі міської забудови, районі Стара Авдіївка. Роботи із відновлення житлової інфраструктури тривають вже близько року. Відтак, залишилося відновити 288 будівель. Основна частина з яких у зоні постійної небезпеки: на вулицях, розташованих впритул до сумнозвісної авдіївської «промзони», де повсякчас не припиняються вогневі провокації збоку ворога.

«Зараз, основне завдання – допомогти населенню з ремонтом споруд. Проблем із будівельними матеріалами не має. Все необхідне на даному етапі виділяється з резервного фонду Військово-цивільної адміністрації Донецької області. Є достатня кількість шиферу, дощок, будівельного брусу, цвяхів та руберойду. І ми займаємось відновленням поверхонь дахів, щоби встигнути до осені, холодів та дощів. До відновлення вибитого скла у помешканнях ще не приступали, хоча воно у нас є. Оскільки не має гарантій, що бойові дії не поновляться і засклення не доведеться виконувати повторно. Крім того, 210 будівель, які є в зоні безпосереднього наближення до промзони, потребують ще й робіт з укладання цегли. За попередніми підрахунками нам необхідно близько 150 000 штук цегли на ці потреби», – повідомив відповідальний за роботу Валерій Панасенко

Ремонтно-відновлювальні роботи виконують бійці Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС під керівництвом підполковника служби цивільного захисту Олега Пташка.

«Я та мої підлеглі залучались до виконання завдань у районі проведення бойових дій на Донбасі та Луганщині ще з 2014 року. Для нас такі завдання не є новими. Брали участь у відновленні мостів, інших об’єктів інфраструктури, що зазнали руйнувань. Фактично, 40 відсотків нинішнього складу загону працювали в Авдіївці у складі попередніх ротацій. Знайомі зі специфікою робіт та мають необхідні робочі спеціальності: зварювальники, монтажники, висотники тощо. До того ж, використовуємо власну техніку та обладнання, отже проблем з ремонтним процесом не виникає», – розповів офіцер Олега Пташка.

Працювати бійцям доводиться у шоломах та бронежилетах – поблизу «Промка» звідки в будь-яку мить може «прилетіти» куля чи уламок. Втім, працюють швидко. Адже за час ротації мають відремонтувати 65 будинків.

Мешканець району Стара Авдіївка воїн-афганець Ігор, будівлю якого допомагають відновлювати військовослужбовці Операції об’єднаних сил, розповідає, що фактично щоночі чує звуки бою з прилеглої «Промзоні». Чоловік переймається, що у разі загострення ситуації та посилення обстрілів, відновлений зусиллями наших воїнів будинок доведеться знову ремонтувати. Втім, вдячний нашим бійцям за оперативність і небайдужість.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 21:40 :57