п'ятниця, 22 червня, 2018, 23:52 Суспільство
Щербина про нацбезпековий закон: Цю рамку треба наповнювати змістом
ZIK
ZIK

Закон про національну безпеку не охоплює всіх проблем. Зокрема, він не дає відповіді на ряд запитань, які стосуються НАТО.

Про це в ефірі інформаційного спецпроекту з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK заявив головний редактор «РБК-Україна» Сергій Щербина.

«Справа в тім, що ми у всьому намагаємося знайти напівміри, нічого не виконуємо повністю. Коли заявляємо про прозахідний шлях розвитку, то маємо йти ним цілком», – наголошує журналіст.

Він додає: відповідно до проєвропейського напрямку держава мусить впроваджувати страхову медицину, відмовлятися від безкоштовної.

«Слід це робити на рівні Конституції. І, насамперед, говорити про це людям чесно і відверто. Треба пояснити, що держава більше не може оплачувати безкоштовну медицину, навчання. Навіть чисто математично держава не спроможна підтримувати солідарну пенсійну систему. Адже в нас нема стільки працівників, які б забезпечили пенсії всім пенсіонерам», – пояснює експерт.

Головний редактор «РБК-Україна» підкреслює: все треба робити в комплексі.

«Водночас ми про деякі речі просто говоримо, деякі навіть втілюємо в життя. Однак суспільство, влада, не роблять усього, що в їхніх силах», – каже Щербина.

Він переконаний у тому, що документ про національну безпеку – лише декларація.

«Тобто ми ділимо наново повноваження. Цивільний міністр оборони – це, напевно, добре і правильно. Тому що він, перш зв все, має господарську функцію. Проте це річ, яка не створює систему, а скоріш будує рамки. Гадаю, що все ж закон вдалий. Але є одне але. Рамку потрібно наповнити правильним змістом. Без цього нічого не буде», – зазначає журналіст.

Також пан Щербина звертає увагу на Україну в рамках НАТО.

«Коли ми говоримо про НАТО, то маємо усвідомлювати, що це не лише повноваження Генштабу чи міністра оборони. Треба згадати і про зміну озброєння згідно стандартів. Мусимо збагнути, де ми отримаємо цю зброю і боєприпаси до неї. А також де навчатимемо військовослужбовців. Відповіді на ці питання закон не дає. В цьому, на мій погляд, основний недолік», – пояснює експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 15:34 :24