п'ятниця, 22 червня, 2018, 13:40 Політика
Рівень діалогу між Україною та Німеччиною викликає когнітивний дисонанс, – експерт
ZIK
ZIK

Те, що зараз 19 держав Євросоюзу наполягають на подальших дискусіях щодо оновлення газової директиви, яка ускладнить будівництво «Північного потоку-2», свідчить про наявність політичних торгів. Адже ще коли видавались дозволи на будівництво газомагістралі, усе вирішилось грошима.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив енергетичний експерт Валентин Землянський.

Коментуючи заяву Президента Петра Порошенка про створення у ЄС групи для зупинки «Північного потоку-2» та залучення інших країн до модернізації української ГТС, він наголосив: запрошення до цього процесу Німеччини є доволі незрозумілим.

«Президент неодноразово заявляв, що там «політичний хабар», а потім запрошує Німеччину до участі у спільному проекті. Ви уявляєте собі рівень діалогу між керівниками двох країн, коли один звинувачує іншого у політичній корупції, а потім пропонує співпрацю? У мене це викликає сильний когнітивний дисонанс», – заявив Землянський.

Тож, на його думку, Німеччина не займатиметься модернізацією та розвитком української газотранспортної системи.

«У тому вигляді, який сьогодні має ГТС, вона не потрібна ані Німеччині, ані Франції чи Італії. Наша сьогоднішня влада може розраховувати лише на можливе залучення до якоїсь частини цього проекту. Вони можуть працювати лише із якоюсь найбільш ліквідною частиною ГТС, де збережеться транзит», – вважає експерт.

Та й навряд чи заява Польщі про вимогу прискорити роботу над змінами у газовій директиві ЄС, яка ускладнює будівництво газопроводу «Північний потік-2», свідчить про наміри Європи долучатись до цього проекту.

«Там демократія. Можна виступати із будь-якими ініціативами, їх розглянуть. Усе ж відбувається згідно процедури. Якщо ухвалять рішення «за», то й рухатимуться у цьому напрямку, якщо ні – то у іншому», – розповів Землянський.

На його думку, те, що зараз 19 держав ЄС наполягають на подальших дискусіях щодо оновлення газової директиви, свідчить про політичні торги.

«Ще коли видавались дозволи на будівництво «Північного потоку», це теж було політичним питанням, яке вирішувалось грошима. Кожна країна хоче отримати свій шматок цього пирога», – вважає він.

Польща і Україна перебувають у сфері впливу США. Тому усі заяви обох держав потрібно розглядати із врахуванням цього контексту.

«Польща тут може і вважати себе окремою, їй ніхто цього не забороняє. Ми ж теж думаємо, що є незалежною державою, от тільки закон про Антикорупційний суд голосуємо з-під палки», – каже Валентин Землянський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 02:23 :31