п'ятниця, 22 червня, 2018, 12:31 Суспільство
Премії Коболєва і Вітренко є прикладом корупції у чистому вигляді, – Павловський
ZIK
ZIK

Наприкінці травня 2018 року наглядова рада НАК «Нафтогаз України» проголосувала за виплату бонусів на суму 45,6 мільйонів доларів правлінню компанії у зв’язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над російським «Газпромом». Але, фактично, відбулася подвійна оплата праці. Адже юристи, які зробили свою роботу у Стокгольмі, вже отримали свої гроші. А премії, які згодом виписали правлінню, є ні чим іншим як шахрайством у чистому вигляді.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України (2007-2014 рр.) Андрій Павловський.

«Не до кінця зрозуміло, чому правління НАК «Нафтогаз Україна» виписало собі і отримало премії на 45,6 мільйонів доларів, тобто один відсоток від начебто виграної суми. Якщо зробити математичні розрахунки, то у Стокгольмі відсудили, нібито, 4,5 мільярди доларів, але ж програли 2,5 мільярда доларів. Тому чиста сума, яку повернули в Україну, становить 2,5 мільярда доларів», – сказав Павловський.

Він вважає, якщо бути справедливим, то премії мали б відрахувати саме від суми у  2,5 млрдю доларів. Хоча зазначає, що правлінню взагалі б не мали нараховувати якісь гроші. Адже з юристами, які вели справу розрахувались.

«Незрозуміло, яке взагалі відношення мають Коболєв і Вітренко до рішення Стокгольмського суду. Адже там працювала відома норвезька фірма, яка отримала більше 25 мільйонів євро. Вони ж не безкоштовно працювали. Також українські юристи, які працювали на «Нафтогаз», отримали за свою роботу мільйон євро», – прокоментував він.

І те, що правління НАК «Нафтогаз Україна» виписало собі премію, можна розцінювати, як подвійну оплату за одну і ту ж роботу.

«Це типове шахрайство, кримінальна стаття та корупція в чистому вигляді. Я дивуюся, чому за весь цей час НАБУ досі не відкрило кримінальну справу. Адже на очах усього народу вкрадено майже 50 мільйонів доларів», – наголосив Павловський.

На його думку, в Україні можуть покарати лише за дрібну корупцію, а от великий масштаб чомусь не помічають.

«Декілька років тому директор одного з київських комунальних підприємств, маючи юридичний відділ для суду, найняв юридичну фірму. Щодо нього відкрили кримінальну справу, бо він не мав права залучати людей ззовні, бо таким чином відбулася подвійна оплата праці. Саме по відношенню до «Нафтогазу» відбулася аналогічна ситуація, але масштаб набагато більший. Тому вкрали бюджетні кошти і всі мовчать, хоча це гроші платників податків. Гройсман каже, що уряд не має відношення до цієї справи. Але ж «Нафтогаз» є державною компанією», – зазначив він.

Нагадаємо, наглядова рада НАК «Нафтогаз України» проголосувала за виплату бонусів правлінню компанії у зв’язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над російським «Газпромом».

Відповідне рішення було ухвалене після виграшу другої частини судового протистояння – так званого «транзитного» контракту. Затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу у 4,56 млрд доларів. Відповідно виплата становить 45,6 млн доларів.

Рішення про виплату премії стосується восьми осіб. Серед них – Андрій Коболєв, Сергій Перелома, Юрій Вітренко, Ярослав Теклюк і Костянтин Пожидаєв.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 10:38 :24