п'ятниця, 22 червня, 2018, 13:11 Політика
Поняття «питань, які несуть загрозу нацбезпеці» – доволі розмите, – Разумков
ZIK
ZIK

Звичайно, що під час війни не правильно було б відкривати широкому загалу доступ до інформації про закупівлю озброєння, розкриваючи державну таємницю. Однак, для того, щоб таки убезпечити сектор від корупції, певним експертним комітетам все ж потрібно надати відповідні права для можливості подальшого контролю.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політтехнолог, директор Української політконсалтингової групи Дмитро Разумков.

На його думку, позиція низки депутатів щодо департаменту «К» СБУ – правильна. Мовляв, справді вартувало б частково відібрати у служби безпеки повноваження з протидії злочинам у сфері економіки та боротьби з корупцією.

«Однак,тут теж є слизькі моменти. Зокрема, фінансування сепаратизму чи тероризму великою мірою стосуються роботи СБУ», – зауважив Разумков.

Та на його думку, поняття «питань, які несуть загрозу нацбезпеці» – доволі розмите. Тому тут законодавцям слід було б їх конкретизувати.

Та все ж, за його словами, така норма не була принциповою для іноземних партнерів, адже їм йшлося про більш глобальні речі, які стосуються саме безпеки держави. Тоді як департамент «К» – питання боротьби з корупцією.

На думку експерта, у цій темі дуже важливим є детальний підхід до зміни законодавства. Їх потрібно чітко прописати, щоб згодом «нічого не втратилось». Адже управління «К» займається і організованою злочинністю.

Загалом закон про нацбезпеку не несе глобальних змін для роботи СБУ.

«Ухвалення цього закону не дає можливості Україні завтра вступити ані в НАТО, ані в ЄС. Це може бути ключовим стратегічним напрямком, однак цей документ, наразі, не нестиме серйозних змін ані для армії, ані для суспільства», – заявив Разумков.

Однак не слід вважати, що без змін до закону про державну таємницю цивільний контроль над сектором безпеки обов‘язково обмежиться.

«Доступ до держтаємниці можуть надати будь-кому, на підставі тих чи інших викликів, що постануть перед цією особою. Нею не обов‘язково має бути міністр оборони чи керівник Генштабу, але й громадські активісти, яким СБУ надасть відповідні права та можливості», – розповів Разумков.

Але враховуючи той факт, що у нас війна, неправильно було б відкривати для усіх інформацію, наприклад, про закупівлю озброєння. Однак, для того, щоб убезпечити сектор від корупції, ймовірно, все ж слід було б надати доступ до закритої інформації певним експертним комітетам.

«Це якраз і прописується у законі. Адже таким чином вдасться контролювати ці фінансові потоки», –  резюмував Дмитро Разумков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 07:22 :57