п'ятниця, 22 червня, 2018, 16:59 Політика
Імовірно, заборона політичної реклами нічого не змінила б, – Ємець
ZIK
ZIK

Лише прописавши на папері заборону політичної реклами, скоріш за все, нічого не зміниться. Адже, ймовірно, політичні сили, знайшли б канали, через які просували себе.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» сказав нардеп Леонід Ємець.

«Закон про фінансування політичних партій ніяк не виправдав очікувань. Я попереджав, що без змін виборчої системи ми нічого не зробимо. Не запровадивши якісний парламент, ми даємо бонус політичним силам, які є при владі», – переконаний експерт.

Політична реклама і її заборона на папері не вартуватиме нічого, наголошує народний обранець.

«Адже, скоріш за все, і так залишилась би «джинса». До того ж в Україні є канали, які належать олігархам. Вони, зважаючи на свої уподобання, і так надаватимуnm перевагу певному кандидату у президенти. Це та сама політична реклама, але подана під іншою назвою», – наголошує Леонід Ємець.

Він зазначає: щоб мати новий парламент, важливо не лише написати текст про заборону політичної реклами,а й встановити відповідальність та орган, який слідкуватиме за порушеннями.

«На жаль, в нинішньому складі парламенту нема політичної волі – ні змінювати законодавство, ані  впроваджувати систему боротьби з корупцією. Все відбувається через примус суспільства. Здавалося б, що може бути кращим для депутата, ys; публічно сказати, що він дотримався обіцянки? Люди б його за це любили! Проблема у тому, що в парламенті нема центру ухвалення рішень. Все вирішують десь на вулиці, у різних країнах», – звертає увагу експерт.

Щоб повернути центр ухвалення рішень, необхідно змінити виборчу систему, переконаний експерт.

«Без зміни виборчої системи краще не буде. Я думаю, що зцементуються механізми корупції і стане тільки гірше. Парламент є законодавчим орган, куди приходять люди, які купили мандат за гроші. Вони приходять, щоб відмивати вкладення, вони не є меценатами і філантропами.  У нинішньому скликані така картина влаштовує не всіх. Є десь 40 відсотків парламентарів, які готові виконати обіцянки, що колись давали людям. Нагадаю: у коаліційній угоді понад триста депутатів погодилися, що змінять виборчий кодекс», – додає експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 21:53 :00